Możemy liczyć wkrótce na nowe świadczenie?
pixabay/Fz
Autor Radosław Święcki - 12 Kwietnia 2020

1500 zł dostać mógłby każdy z nas. Jest nowy pomysł na świadczenie

Świadczenie w wysokości 1500 zł „na rękę” dla każdego, kto stracił pracę, bądź jego zarobki spadły poniżej tej kwoty? Taką propozycję przedstawił Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa.

Będzie nowe świadczenie?

Nowe świadczenie dla Polaków? Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa zaproponował w piątek wprowadzenie minimalnego dochodu gwarantowanego w wysokości 1500 zł netto. Świadczenie dotyczyłoby osób całkowicie pozbawionych dochodu, jak i tych, których wynagrodzenia spadły do kwoty poniżej progu.

Biedronka zyskała wizerunkowo na pandemii. Największy przegrany może was zaskoczyćBiedronka zyskała wizerunkowo na pandemii. Największy przegrany może was zaskoczyćCzytaj dalej

Jak w praktyce miałaby wyglądać realizacja pomysłu?

- Gdyby więc ktoś w marcu zarobił 700 zł, w kwietniu otrzymałby od państwa 800 zł. Gdyby dana osoba straciła wszelkie dochody, otrzymałaby 1500 zł. W ten sposób pomoc trafiłaby do osób najuboższych i objęła też tych obywateli, którzy mieli bardzo niskie dochody również przed kryzysem – wyjaśnia Związkowa Alternatywa.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Rzecznik polskiej policji opublikował niepokojące nagranie. Powinniśmy się bać?

Związek motywuje swą propozycję nieobecnością w rządowej tarczy antykryzysowej „ jakichkolwiek rozwiązań, które wspierałyby osoby pozbawione pracy i te, które dotychczas pracowały w ramach co miesiąc odnawianych umów o dzieło”.

Rząd przekazuje dziesiątki miliardów złotych firmom, również tym, których kondycja jest bardzo dobra, a nie dba o ludzi, którzy utracili środki do życia. W naszej opinii znacznie ważniejszym zadaniem dla władz jest wsparcie dla żywych ludzi niż niedziałających firm – tłumaczy Związkowa Alternatywa.

W ocenie Związkowej Alternatywy minimalny dochód gwarantowany to rozwiązanie, które powinno działać nie tylko w okresie kryzysu, a jego wprowadzenie „pozwoliłoby radykalnie ograniczyć ubóstwo, a zarazem uprościłoby system świadczeń społecznych”.

Policjanci mogą dziś też do ciebie zapukać z kontrolą. Nie będą bawić się w mandaty, czeka surowa kara na tysiące złotychPolicjanci mogą dziś też do ciebie zapukać z kontrolą. Nie będą bawić się w mandaty, czeka surowa kara na tysiące złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tłumy ludzi i morze kwiatów na ulicach. Wzruszające wspomnienia z 10 kwietnia 2010
  2. Jest prosty sposób na ograniczenie ryzyka zarażenia bliskich w Wielkanoc. Wiele osób o nim zapomina
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News