świadczenie 500 plus
Pixabay/Fz
Autor Komunikaty prasowe - 6 Stycznia 2020

Znany polityk ujawnił kłopotliwe fakty dotyczące 500 plus. Nieznana prawda o świadczeniach rodzinnych

Świadczenie 500 plus wypłacane na każde dziecko jest kluczowym programem prorodzinnym Prawa i Sprawiedliwości. “Niespodziewanie jednak pojawił się człowiek, który przedstawił kłopotliwe dla rządzących fakty o 500 plus” - informuje “Fakt”.

Świadczenie 500 plus i kłopotliwe dla rządzących fakty

Świadczenie 500 plus wypłacane na każde dziecko to główny program Prawa i Sprawiedliwości, o którym przedstawiciele partii rządzącej, tacy jak Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki, czy Beata Szydło, nie omieszkają mówić z dumą przy każdej okazji. Były szef biura prasowego Lecha Kaczyńskiego Paweł Kowal wyjawił niezręczne dla władzy fakty o świadczeniu 500 plus. Sprawę przedstawił w programie "Politycy od kuchni" Piotra Lekszyckiego i Kamila Szewczyka.

Co trzeci kierowca ma spory problem. Tak źle nie było od maja ubiegłego rokuCo trzeci kierowca ma spory problem. Tak źle nie było od maja ubiegłego rokuCzytaj dalej

Był poseł PiS wyjawia prawdę i 500 plus

Paweł Kowal jest obecnie posłem Koalicji Obywatelskiej, uprzednio jednak przez długi czas należał do PiS. Był również mi. twórcą partii Polska Jest Najważniejsza. Jak powiedział, wówczas stworzył projekt “400 zł na dziecko”.

“Chcieliśmy zrobić jakiś nowy duży ruch w polityce społecznej” - tłumaczył Kowal, cytowany przez “Super Express”. Jego zdaniem, PiS dokonał kradzieży jego pomysłu. “Polityka nie ma praw autorskich. Proponowałem to i moim znajomym z PiS (...) i rządowi Platformy. Kosiniak-Kamysz też tego nie chciał, był wtedy ministrem. Poszedłem do niego, przekonywałem go” - dodał Kowal.

Były szef biura prasowego Lecha Kaczyńskiego powiedział, że jego pomysł “400 plus” był bardzo krytykowany przez PiS. “Jest nawet taki ich dokument, to się nazywa "przekaz dnia". A później sami dołożyli stówkę i zrobili to samo” - podsumował Paweł Kowal w programie "Politycy od kuchni", jak cytuje “Super Express”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  2. Z ostatniej chwili: znany polityk niespodziewanie trafił do szpitala
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. Będzie 14. emerytura! Wiadomo, kiedy emeryci dostaną dodatkowe pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News