Świadcznie socjalne w Niemczech
pixabay
Autor Kasper Starużyk - 29 Grudnia 2019

Świadczenia socjalne w Niemczech przyprawiają o zawrót głowy. Możemy o nich pomarzyć

W przyszłym roku na Niemców będzie czekało jeszcze więcej świadczeń, niż obecnie. Nasz zachodni sąsiad nie oszczędza na swoich obywatelach, którzy mogą liczyć na wiele form pomocy ze strony państwa.

Wśród świadczeń socjalnych na jakie będą mogli załapać się obywatele Niemiec są między innymi zasiłki na dzieci, ulgi podatkowe, ulgi dla ubogich rodzin i urlopy rodzicielskie, które to wymienia money.pl. Minister rodziny Franziska Giffey poinformowała, że ponad 750 tys. dzieci dostanie w 2020 roku kolejny dodatek o nazwie Kinderzuschlag, który będzie wypłacany poza obecnym już Kindergeld.

Świadczenie Kinderzuschlag dla najuboższych

1 stycznia 2020 roku w Niemczech zacznie funkcjonować nowa forma zapomogi dla najuboższych rodzin. Na pomoc liczyć będą mogły rodziny, których dochody ledwo przekraczają poziom świadczenia socjalnego Hartz IV, które to przyznawane jest dw Niemczech dla osób niepracujących. Maksymalna kwota zasiłku w ramach nowego świadczenia będzie wynosiła dodatkowe 185 euro na dziecko w miesiącu.

Najpopularniejsze niemieckie świadczenie dla dzieci, to oczywiście Kindergeld, które bije kolejne rekordy, jeśli chodzi o ilość pieniędzy na nie przeznaczone. Z infomracji opublikowanych przez money.pl wynika, że Berlin wypłaca świadczenie na 15,7 mln dzieci. Łączna suma, jaką władze Niemiec przeznaczyły w 2019 r. na Kindergeld, to 35,4 mld euro. Niemiecki rząd zdecydował się także na podwyżkę świadczenia. Obecnie na pierwsze i drugie dziecko dostaje się 204 euro, na trzecie 210 euro, a każde kolejne to 235 euro. Do świadczenia uprawnieni są nie tylko obwyatele Niemiec, ale także pracujący w kraju obywatele innych krajów oraz imigranci ze statusem azylantów.

Wiemy skąd rząd weźmie pieniądze na zrównoważenie budżetu 2020. Wielu Polakom to się nie spodobaWiemy skąd rząd weźmie pieniądze na zrównoważenie budżetu 2020. Wielu Polakom to się nie spodobaCzytaj dalej

Niemiecka lewica znajdująca się obecnie w opozycji mimo wszystko popiera podwyższenie świadczeń, a także sugeruje połączenie wszelkich ulg w jedno świadczenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W czasach PRL-u święciła triumfy. Co się stało z kultową gwiazdą?
  2. Rodzice zmarłej Gabrysi nie mają nawet chwili spokoju. Na rodzinę wylała się fala hejtu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News