Matka
pixabay, StockSnap
Autor Komunikaty prasowe - 18 Października 2019

ZUS masowo zabiera świadczenia młodym matkom. Tłumaczy, że dba o interes wszystkich

Świadczenia odebrane przez ZUS młodym matkom, wywołały burzę na Facebooku. Kobiety chcą walczyć o swoje prawa, a przedstawiciele instytucji nie są temu przychylni. Argumentują swoją decyzję dbaniem o interes wszystkich klientów ZUS.

Świadczenia zabrane młodym matkom

Świadczenia odebrane przez ZUS młodym matkom, które prowadzą własny biznes, spowodowały skrzyknięcie się kobiet na Facebooku i wszczęcie walki o swoje prawa. Społeczność „Ruch Społeczny Kobiety na DG kontra ZUS” liczy obecnie aż 2433 osób w serwisie społecznościowym i nie brakuje tam ciekawych historii, wiążących się z sytuacją, która dotknęła kobiety: “ZUS jest jak czarodziej — z pracy na etacie zrobi osobę współpracującą, z osoby prowadzącej działalność gospodarczą zrobi etatowca … takie czary mary jak im tam pasuje, a wszystko po to, aby pozbawić prawa do świadczenia” - napisała jedna z kobiet, zacytowana przez Mambiznes.pl.

Praca na L4

Kluczowym wątkiem poruszanych przez panie jest kwestia prowadzenia firmy podczas przebywania na L4. Według młodych ZUS pozbawia ich świadczeń znajdując niedorzeczne dowody wskazujące na pracowanie w czasie trwania zwolnienia lekarskiego.

Kontrole w firmach

Młode matki piszą o swoich doświadczeniach związanych z przebiegiem kontroli w ich firmach czy samych wizytach w ZUS. Nie wspominają mile sytuacji składania wyjaśnień przed kontrolerami: “Mnie na przesłuchaniu (w ZUS – przyp. red.) pytali o kolor ścian w moim salonie i jakie mam meble. Jakby to miało wpływ na to, czy podlegam ubezpieczeniu” - napisała jedna z nich.

Dodatkowe pieniądze dla osób przed 60. rokiem życia. Mogą otrzymać 470+ od państwa dzięki PPKDodatkowe pieniądze dla osób przed 60. rokiem życia. Mogą otrzymać 470+ od państwa dzięki PPKCzytaj dalej

“U mnie „rutynowa” kontrola trwała pół roku, w tym czasie nikt nie informował mnie co dzieje się w sprawie. Coś, co mogło być sprawdzone w max 15 minut, przeciągnęło się pół roku. Oczywiście kontrola zakończona pozytywnie, ale nie zgadzam sie by po 6 latach ZUS nagle sprawdzał mnie czy moja działalność nie jest fikcyjna. Ewelina P.” - cytuje Mambiznes.pl.

#NieJestemFikcyjna

Kobiety na Facebooku nawołują również do uczestniczenia w założonej przez nie akcji pod hasztagiem #NieJestemFikcyjna, w ramach której młode matki dokumentują przy pomocy załączonych fotografii pracę, jaką wykonują w związku z przedmiotem działalności. Zdjęcia mają dowodzić o prawdziwości istnienia założonych przez panie firm i ich sprawnym działaniu - na przekór temu co zarzuca im ZUS.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskim
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Znaki Zodiaku najpiękniejszych ludzi. To te 3 znaki są w stanie rozkochać w sobie cały świat
  6. Biedronka dostanie gigantyczną karę? Wszystko przez ceny, w tle miliardy złotych

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News