Suplementy diety
pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 22 Stycznia 2020

Resort w ostatniej chwili zrezygnował. Nie będzie kontrowersyjnego podatku

Suplementy diety bez opodatkowania. Ministerstwo zdrowia wycofuje się z podatku dla budżetów reklamowych firm sprzedających te specyfiki. Nadal trwają jednak pracę, aby opodatkowane zostały tzw. "małpki" oraz napoje zawierające cukier. 

Suplementy diety bez podatku od reklam

Przepisy dotyczące opodatkowania słodzonych napojów i alkoholi o małym litrażu mają w zamyśle zmniejszyć konsumpcje tychże produktów. Suplementy diety jednak zostaną wyłączone z opodatkowania reklam.

Zaskakujące dane na temat Lidla. Okazuje się, że za wiele rzeczy tam słono przepłacaszZaskakujące dane na temat Lidla. Okazuje się, że za wiele rzeczy tam słono przepłacaszCzytaj dalej

Zmniejszenie popularyzacji tychże produktów poprzez nałożenie podatku na budżety reklamowe nie przejdzie. Z tej ostatniej propozycji po przeprowadzonych konsultacjach resort zdrowia zamierza się jednak wycofać.

– Resort zdrowia wycofuje się z objęcia projektem kwestii suplementów diety – poinformował po spotkaniu Rady Dialogu Społecznego Arkadiusz Pączka, zastępca dyrektora Generalnego Pracodawców RP, który brał udział w spotkaniu.

Jeszcze przed chwilą złomowane, teraz warte są krocie. Samochody z PRL przeżywają drugą młodośćJeszcze przed chwilą złomowane, teraz warte są krocie. Samochody z PRL przeżywają drugą młodośćCzytaj dalej

Mniejsze wpływy do budżetu

"Wycofanie podatku od reklam zmniejszy zakładane przychody z ustawy wprowadzającej podatek od cukru oraz nową opłatę od sprzedaży małpek" - informuje "Rzeczpospolita".

Wpływy z nowych podatków mają sięgnąć według szacunków około 3 mld złotych. Opodatkowanie reklam suplementów diety w wysokości 10 proc. miało pozwolić na uzyskanie wpływów do budżetu państwa wysokości zaledwie od 50 mln do 100 mln złotych. Natomiast w przypadku opłaty cukrowej mówimy o wpływach w wysokości 2,5 mld złotych, małpek - 500 mln złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prosiła lekarzy o wykonanie badań profilaktycznych, ale się nie zgodzili. Teraz zostały jej 3 lata życia
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Musisz w tym roku rozliczyć PIT? Mało kto wie o wielkiej zmianie, dotyczy każdego podatnika
Kosztowniejsze od samochodów, często nawet od domów. Najdroższe rasy psówKosztowniejsze od samochodów, często nawet od domów. Najdroższe rasy psówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News