strzyżenie-pixabay-enginakyurt
pixabay/Jo_Johnston
Autor Stanisław Węgrowski - 13 Maja 2020

Strzyżenie od poniedziałku już w pełni legalne. Ale będziesz musiał zapłacić więcej

Strzyżenie przyda się teraz niejednej osobie. Od poniedziałku będzie można się w końcu przejść do fryzjera czy kosmetyczki. Jednak należy się liczyć z podwyżkami.

Strzyżenie już od poniedziałku

Zarówno klienci, jak i fryzjerzy odetchnęli w końcu z ulgą. W końcu będzie można się umówić na strzyżenie. W środę podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił trzeci etap odmrażania gospodarki. - Od 18 maja z powrotem będą mogły funkcjonować zakłady fryzjerskie, zakłady kosmetyczne i wszelkie tego typu miejsca, które zostaną szczegółowo opisane w rozporządzeniu - ogłosił premier, cytowany przez Onet.

Rząd zaostrza kary do 30 tys. zł, trzeba zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Woś: skończył się czas próśbRząd zaostrza kary do 30 tys. zł, trzeba zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Woś: skończył się czas próśbCzytaj dalej

Nie czekajmy na strzyżenie. Przychodźmy na określoną godzinę

Premier apelował, aby na strzyżenie umawiać się przez internet lub telefon na konkretny godziny. To ważne, aby ludzie nie gromadzili się w salonach i utrzymywali dystans społeczny. Podkreślił to również minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Szef resortu zdrowia powiedział, że obecnie nie może być tak, że klienci będą oczekiwać na strzyżenie w poczekalniach, te muszą być zamknięte. - Nie możemy siedzieć w tłumie. Przychodzimy umówieni na konkretną godzinę - mówił Łukasz Szumowski na konferencji.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Doniesienia z ostatniej chwili. Stanisław Karczewski przekazał ważne informacje, nie będzie wicemarszałkiem

Strzyżenie będzie droższe?

Serwis Money.pl postanowił porozmawiać z fryzjerami na temat ponownego otwarcia salonów. Jedno z pytań dotyczyło podniesienia cennika za strzyżenie w związku z tym, że zakłady będą ponosić teraz dodatkowe koszty związane z dezynfekcją i zapewnieniem środków ochrony osobistej.

Choć nie wszyscy pytani odpowiedzieli twierdząco, to jedna z fryzjerek ze Śląska obawia się, że podwyżki cen są nieuniknione. Wynika to właśnie z powodu kosztów związanych z ochroną indywidualną i sterylizacją salonów. A odkąd zaczęła się epidemia koronawirusa, ceny środków do dezynfekcji bardzo wzrosły.

Wiceminister wyznał przykrą prawdę dot. naszych finansów. Załamanie nadchodzi, możliwe obniżki pensjiWiceminister wyznał przykrą prawdę dot. naszych finansów. Załamanie nadchodzi, możliwe obniżki pensjiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jutro rząd zniesie kolejne obostrzenia. RMF FM podało jakie. Świetna wiadomość
  2. Najważniejsze objawy cukrzycy. Nigdy ich nie lekceważcie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Szpital zaatakowany, nie żyje 13 osób, również noworodki i pielęgniarki. Porażająca wiadomość ze świata
Kiedy będzie można już organizować wesela? Minister zdrowia o obostrzeniachKiedy będzie można już organizować wesela? Minister zdrowia o obostrzeniachCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News