Nowe żółte i czerwone strefy w Polsce. Ministerstwo ogłasza.
biznesinfo.pl
Autor Kamila Jeziorska - 8 Października 2020

Nie mieli innego wyjścia. Maski prędko nie zdejmiesz, Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowe strefy i restrykcje

Ministerstwo Zdrowia na konferencji prasowej poinformowało o wprowadzeniu stref bezpieczeństwa w kolejnych miastach i powiatach. Cały kraj został objęty strefą żółtą, jednakże to nie wszystkie zmiany. Modyfikacji uległy także przepisy związane z funkcjonowaniem w żółtych i czerwonych strefach.

Strefy ulegają modyfikacjom

Niestety, ilość powiatów przyporządkowanych do żółtych i czerwonych stref przekroczyła 100. - Dzisiaj mieliśmy rekord zakażeń, jest to ok. 40 proc. więcej niż w przypadku dnia poprzedniego. To już jest bardzo duża liczba i chcemy, aby nastąpiło wypłaszczenie tej liczby, powiedział na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i dodał, że osoby, które zmarły miały choroby współistniejące.

Strefa żółta została rozszerzona na cały kraj. Premier powiedział, że jest to wybór konieczny i najlepszy z możliwych opcji. Mateusz Morawiecki podkreślił, że jest to rozwiązanie "jaśniejsze komunikacyjnie dla wszystkich Polaków". Rozszerzenie strefy żółtej na cały kraj ma spowolnić tempo rozszerzania się koronawirusa na cały kraj. - Na razie nie widzimy konieczności izolowania Rzeczypospolitej, ale musimy być przygotowani na trudną walkę z drugą falą pandemii, zapowiedział premier.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o 4 280 tys. nowych zakażeń oraz 8 zgonach. Najwięcej zakażeń pochodzi z woj. mazowieckiego i małopolskiego. - Dzisiaj, jesienią, ta druga fala koronawirusa do nas dotarła i musimy się z nią zmierzyć, wykorzystując zebrane doświadczenie, powiedział premier. Podkreślił, że polska gospodarka miała przed sobą trudny czas, a moment rygorów i wyrzeczeń był potrzebny.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Masowo ruszyli po pieniądze. Złożono już ponad 26 tys. wniosków, ty też możesz jeszcze je otrzymać
2. Zamknięcie szkół już 20 października? Jest komentarz Ministerstwa Edukacji Narodowej
3. PKO BP wprowadza nieuniknione podwyżki. Opłata jest bezwarunkowa

Zabrali jej z konta ING aż 10 tys. złotych. Wystarczył jeden ruch dłoniąZabrali jej z konta ING aż 10 tys. złotych. Wystarczył jeden ruch dłoniąCzytaj dalej

Nowe przepisy w żółtych i czerwonych strefach

Od soboty w żółtych strefach noszenie maseczek będzie obowiązkowe także w przestrzeni publicznej. - Ta maseczka od soboty nas obowiązuje bez względu na dystans społeczny. Poza parkami, zieleńcami - to będzie wyłączone, powiedział rzecznik resortu. Z kolei w obu strefach każdy, kto nie nosi maseczki, będzie musiał okazać zaświadczenie potwierdzające niezdolność do wykonywania tego nakazu. Funkcjonariusze mogą także weryfikować autentyczność dokumentu u jego wystawcy. - Skończył się czas głupich tłumaczeń, podkreślają funkcjonariusze.

Minimalna odległość między zgromadzeniami musi wynosić 100 m. Ten przepis ma wyeliminować praktykę zgłaszania kilku zgromadzeń w jednym miejscu po to, aby obejść wymogi dot. uczestników. Ilość osób na imprezach rodzinnych została ograniczona do 75 osób. Zakazano także organizacji dyskotek i prowadzenia działalności klubów nocnych.

Tweet PremierRP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Może być niebezpiecznie, instytut ostrzega i prosi o zwiększenie czujności. Trzeba się przygotować
  2. Zamawiasz przejazdy przez aplikacje? Dziś wszystko się zmieni, wielu będzie niezadowolonych
  3. 15 tys. zł grzywny za jazdę po lesie. Sąd nie miał wątpliwości
  4. Abonament RTV w 2021 roku będzie wyższy. Ale nie wszyscy muszą go płacić, lista zwolnionych zaskakuje długością
  5. Ikea rozpoczęła sprzedaż nietypowych akcesoriów. Sieć chce, żeby klienci wyglądali stylowo
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News