Ponad połowa uczniów popierała strajk nauczycieli
Wikipedia
Autor Stanisław Węgrowski - 30 Września 2019

Uczniowie krytycznie o strajku nauczycieli

Uczniowie popierali strajk nauczycieli - tak wynika z sondażu, który został przeprowadzony w grupie dwustu uczniów z mniejszych miejscowości.

Strajk nauczycieli popierany przez uczniów

Sondaż został wykonany na grupie dwustu uczniów, uczestników Programu Stypendialnego Horyzonty - podaje portal forsal.pl, powołując się na “Dziennik Gazetę Prawną”. Badanie wykazało, że ponad połowa uczniów popierała strajk nauczycieli. Młodzi wyrażali zrozumienie dla protestu, bo ich zdaniem nauczyciele walczyli o lepszą przyszłość edukacji. Jednak już w trakcie trwania strajku poparcie dla pedagogów zmniejszyło się do 40 proc., a przyczyną był brak partnerskiego podejścia między stronami. Ponadto część uczniów uważała, że nauczyciele nie wyjaśnili w wystarczający sposób konsekwencji i zagrożeń wynikających ze strajku oraz panowała opinia, że wydarzenie ma podłoże polityczne.

Strajk nauczycieli źle odebrany przez maturzystów

Duży żal o strajk mieli maturzyści. Wielu z nich negatywnie odczuło skutki protestu. Uczniowie podchodzący do matury nie mogli przepracować wszystkich zagadnień i lepiej się przygotować do egzaminów. Do tego doszedł duży stres, który przekładał się na przygotowania. Maturzyści uważają, że nie powinni ponosić konsekwencji strajku na własnej skórze. Niezadowoleni byli też uczniowie, którzy dojeżdżali do szkół z innych miast. Strajk spowodował chaos, a niektórzy nie mieli jak od razu wrócić do domu.

Strajk nauczycieli podzielił uczniów i nauczycieli

Uczniowie uważają też, strajk doprowadził do podziałów między nauczycielami. Teraz ci, którzy strajkowali, trzymają się razem. Na drugim biegunie są ci, którzy od początku uważali, że protest nie przyniesie pożądanych efektów i nie wzięli udziału w proteście.

Gigant sprzedaży chce się wycofać z Polski. Wszystko przez handlowe niedzieleGigant sprzedaży chce się wycofać z Polski. Wszystko przez handlowe niedzieleCzytaj dalej

Protest doprowadził nie tylko do konfliktu między pedagogami, ale również wpłynął na stosunek nauczycieli do uczniów. W społecznościach takich jak te szkolne raczej łatwo ustalić, kto popierał strajk i jakie ma zdanie na temat akcji. Wśród badanych można spotkać się z opiniami, że nie tylko niektórzy nauczyciele mogą gorzej traktować uczniów - dotyczy to także drugiej strony. Konsekwencje protestu mają gorzki smak dla nauczycieli - porozumienia nie udało się wypracować, a wielu z nich już teraz odeszło lub chce odejść z dotychczasowej pracy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Nie żyje wybitna Polka. Zginęła w tragicznych okolicznościach, miała 44 lata

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News