wykrzyknik, logo strajku nauczycieli 2019
radioZET
Autor Kasper Starużyk - 16 Sierpnia 2019

Nauczyciele podejmują decyzję w sprawie dalszego strajku

Sławomir Broniarz powiedział na antenie Radia TOK FM, że wśród nauczycieli zostanie przeprowadzone referendum, w którym zadecydują czy nadal strajkować w nadchodzącym roku szkolnym.

Szef ZNP przyznał na antenie radia, że nauczyciele mają zamiar wrócić do rozmów o dalszym proteście wraz z początkiem roku szkolnego czyli we wrześniu. Początek referendum planowany jest na 2 września 2019 r. i jeśli termin zostanie zrealizowany, to 16 września będzie podjęta już ostateczna decyzja.

Jeżeli nauczyciele zdecydują się na kontynuację strajku rozpoczętego pod koniec ubiegłego roku szkolnego, to najprawdopodobniej ruszy on ponownie od października.

Strajk nauczycieli w innej formie?

Sławomir Broniarz przyznał jednak, że 80% nauczycieli nie popiera takiej formy protestu jaka miała miejsce w ubiegłym roku szkolnym. Stoi za tym przede wszystkim aspekt finansowy, bowiem nauczyciele na poprzednim strajku utracili znaczną część pensji, które i tak są niewielkie.

Specjalny fundusz dla nauczycieli o najgorszej sytuacji finansowej uzbierał 8,5 mln zł, które mają być rozdysponowane wśród potrzebujących. Wypłaty z funduszu otrzymało już ponad 5 tys. osób, a wnioski o zapomogę złożyło 36 tys. nauczycieli.

Nie będzie emerytury obywatelskiej. Ale są też dobre informacje - emeryci i tak dostaną kolejne pieniądzeNie będzie emerytury obywatelskiej. Ale są też dobre informacje - emeryci i tak dostaną kolejne pieniądzeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  3. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News