Nauczyciele znów będą strajkować
Wikipedia
Autor Stanisław Węgrowski - 15 Października 2019

Nauczyciele znów strajkują. Uczniów i rodziców czekają spore zmiany

Strajk nauczycieli zostanie wznowiony 22 października. Nauczyciele będą prowadzić “strajk włoski”. Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego tłumaczy, na czym będzie polegał protest.

Strajk nauczycieli już za tydzień

Strajk nauczycieli ma zostać wznowiony od 22 października - informuje portal Biznes.radiozet.pl. Protest będzie bezterminowy. Związek Nauczycielstwa Polskiego postanowił wytłumaczyć, na czym będzie polegał strajk włoski.

Związkowcy zamierzają przyjąć uchwałę w tej sprawie, żeby zabezpieczyć nauczycieli przed potencjalnymi karami za udział w strajku. - “Dyrektorzy szkół, w wielu przypadkach negatywnie nastawieni do związku czy do tej formy protestu, mogą to traktować jako rodzaj naruszenia dyscypliny pracy. W momencie, kiedy wchodzimy w uchwałę Zarządu Głównego ZNP i realizujemy cele wynikające z ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, wtedy - naszym zdaniem - nie mamy powodów do tego, aby którykolwiek z nauczycieli był karany za to, że bierze udział w proteście” - mówił dla PAP Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskimNowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskimCzytaj dalej

Nauczyciele będą pracować, ale mniej

Broniarz zaznaczył, że nauczyciele zamierzają wypełniać tylko te obowiązki, które są określone przepisami prawnymi. Obowiązkami dodatkowymi szef ZNP określił prowadzenie dodatkowych zajęć, wyjazdy na zielone szkoły, pracę w bibliotece, naprawę sprzętu szkolnego czy sprzedaż podręczników do nauki.

„Chcemy uczulić nauczycieli, że pracujemy w 40-godzinnym wymiarze pracy, ale również obowiązuje nas 11-godzinny nieprzerwany wypoczynek. Apelujemy też do nauczycieli, żeby przeczytali statuty swoich szkół” – podkreślił szef ZNP.
Nauczyciele chcą podwyżek

Związkowcy mają swoje żądania. Lecz nie tylko wyższe wynagrodzenia są dla nich istotne. Chodzi także o zdefiniowanie roli, jaką pełni nauczyciel. Wcześniej Związek Nauczycielstwa Polskiego żądał, by wzrost pensji dla nauczycieli był wypracowany przez powiązanie wynagrodzeń w szkołach ze średnią płacą w gospodarce. Teraz mają inny pomysł na wzrost pensji.

Wybory mogą być unieważnione. Wszystko przez TVPWybory mogą być unieważnione. Wszystko przez TVPCzytaj dalej

„22 października Zarząd Główny ZNP podejmie uchwałę o projekcie obywatelskim. Pójdziemy do nowo wybranego Sejmu i poprzez tryb procedowania sejmowego będziemy chcieli zwiększyć poziom wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli” - oświadczył Broniarz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Hanna Lis ofiarą cyberprzemocy. Mężczyzna wyzywał ją i groził jej śmiercią
  6. Wiemy, kto osobiście otrzymał największą liczbę głosów w wyborach! Niemal dwa razy więcej niż Jarosław Kaczyński

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News