Nauczyciele znów będą strajkować
Wikipedia
Autor Stanisław Węgrowski - 2 Października 2019

Nauczyciele wracają do protestu. Znamy już datę rozpoczęcia

15 października rozpocznie się kolejny strajk nauczycieli. Protest ma być bezterminowy. O rozpoczęciu strajku poinformował szef ZNP Sławomir Broniarz.

Strajk nauczycieli w połowie października

Nauczyciele znów będą strajkować. Termin rozpoczęcia strajku nauczycieli został wyznaczony na 15 października. O dacie kolejnego protestu poinformował na konferencji prasowej szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

- 15 października nauczyciele rozpoczynają bezterminową akcję protestacyjną, polegającą na wykonywaniu tylko tych czynności, tych zadań, tych obowiązków, które po pierwsze mieszczą się w 40-godzinnym wymiarze pracy nauczyciela, a po drugie, które są opisane w przepisach prawa oświatowego - powiedział dla PAP szef ZNP.

Carrefour zamierza skusić klientów potężnymi promocjami. Do wygrania miliony złotychCarrefour zamierza skusić klientów potężnymi promocjami. Do wygrania miliony złotychCzytaj dalej

Strajk nauczycieli ograniczony

Broniarz oświadczył, że nauczyciele nie będą podejmować się dodatkowych zadań i obowiązków związanych z tym zawodem. - Natomiast nie będziemy wykonywali tego, co stało się pewną normą zwyczajową, prawem niepisanym, co weszło w krew i przyzwyczajenia tych, którzy kierują polską edukacją - zaznaczył. Wśród tych nadprogramowych obowiązków wymienił m.in. wyjazdy na wycieczki szkolne, zielone szkoły, prowadzenie dodatkowych warsztatów i kół dla uczniów, a także zajęcia pozalekcyjne. (PAP)

Decyzja o październikowym terminie strajk została podjęta przez nauczycieli. Została ona podjęta na podstawie sondażu przeprowadzonego w dniach 1-30 września. W ankiecie znalazły się m.in. pytanie na temat polityki edukacyjnej, oceny systemu edukacyjnego czy formy, w jakiej miałby się odbyć ewentualny strajk nauczycieli.

Rewolucja w Kodeksie pracy. Zmiany dotyczą zwolnień pracownikówRewolucja w Kodeksie pracy. Zmiany dotyczą zwolnień pracownikówCzytaj dalej

Strajk nauczycieli był zawieszony od końca kwietnia

Przypomnijmy, że w 2019 roku odbył się już jeden strajk nauczycieli. Rozpoczął się 8 kwietnia i został zawieszony 27 kwietnia do września. Celem akcji było skłonienie rządu Mateusza Morawieckiego do wprowadzenia podwyżek wynagrodzeń dla nauczycieli oraz krytyka reformy systemu edukacji, którą wprowadził rząd.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Zdjęcie ślubne, które wprost uwielbiali. Po czasie zauważyli na nim jeden, paraliżujący ze strachu szczegół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News