Strajk Kobiet Warszawa
Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa, 28.10.2020. Siodmy dzien Strajku Kobiet ph. Nie idziemy do roboty - masowe protesty po decyzji Trybunalu Konstytucyjnego w sprawie aborcji. N/z pikieta przed siedizba Ordo Iuris przy ul. Zielnej.
Autor Przemysław Terlecki - 29 Października 2020

Strajk Kobiet: Na Warszawę idzie cała Polska. Mieszkańcy oferują nocleg za darmo

Strajk Kobiet wstrząsnął całym krajem. W czwartek 22. października po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej dotyczącego aborcji w wyniku wad letalnych płodu w Polsce nieprzerwanie każdego dnia miejsce mają protesty. Liderki Strajku Kobiet zapowiadają ogromną akcję w stolicy. Warszawa już czeka na Polaków z całego kraju.

Strajk Kobiet, a dokładniej jego liderki, spośród których bezsprzecznie wybija się postać wrocławskiej aktywistki Marty Lempart, ogłosiły na początku tygodnia plan strajków w całym kraju. Wynikało z niego m.in, że w poniedziałek dojdzie do blokady dużych miast, a w środę kobiety nie idą do pracy.

Sukcesywnie dzień po dniu protestujący faktycznie organizowali się w ramach wcześniej zaplanowanych akcji i brali w nich czynny udział. Było tak właśnie podczas wspomnianych blokad, kiedy to w poniedziałek protestujący wyłączyli ruch w centrach takich miast jak Szczecin, Kraków, Warszawa, Poznań czy Gdańsk, czy też podczas ogólnopolskiego strajku, kiedy to w środę kobiety nie poszły do pracy.

Minister się wygadał, rząd chce poskromić duże miasta. W grze lockdown w nowej postaciMinister się wygadał, rząd chce poskromić duże miasta. W grze lockdown w nowej postaciCzytaj dalej

Strajk Kobiet na Warszawę

Na piątek, 30. października zapowiedziany jest wielki marsz przez Warszawę. Udział w nim wziąć mają ludzie z całej Polski, bo też taki jest jego zamysł - w piątek protestujący z całego kraju zjeżdżają się do stolicy.

Jak mówiły same liderki Strajku Kobiet podczas czwartkowej konferencji prasowej - spodziewają się, że tłumy, które mają w piątek zagościć na ulicach Warszawy, będą absolutnie rekordowe i przekroczą najśmielsze oczekiwania.

Wyborcza podaje, że mobilizacja społeczeństwa dotycząca piątkowych akcji jest szczególna. Widać to przede wszystkim w ogłoszeniach warszawianek i warszawiaków, którzy tłumnie zaoferowali się z pomocą.

Mówi o nas już cały świat. Zagraniczne media bezlitosne dla PolskiMówi o nas już cały świat. Zagraniczne media bezlitosne dla PolskiCzytaj dalej

Warszawianie czynnie wspierają Strajk Kobiet

Okazuje się, że ogłoszenia składają ludzie w różnym wieku i z różnych części stolicy. Ich oferty są w pełni darmowe, a nierzadko sami oferujący deklarują się jako uczestnicy protestów lub tacy, którzy chętnie pójdą na demonstracje razem.

Na łamach Wyborczej czytamy też o historii Ewy, która pomimo mieszkania wespół z dwiema córkami, zaproponowała chętnym demonstrować w piątek w Warszawie nocleg. Jak się okazało, może przenocować pod swoim dachem aż pięć osób. Zgłosiła się do niej już jedna chętna.

- Zaoferowałam nocleg dla pięciu osób. Powiedziałam więc tej dziewczynie, że może kogoś ze sobą zabrać. A jeśli obawia się blokad, które mogą udaremnić ludziom dojazd do Warszawy, serdecznie ją zapraszam już w czwartek wieczorem - podsumowuje kobieta.

Ogłoszenia znaleźć można przede wszystkim na Facebooku. Na grupach czy wydarzeniach strajkowych nietrudno znaleźć osobę chętną do udzielenia pomocy.

Łukaszenka oskarża Andrzeja Dudę. Zarzuca mu sfałszowanie wyborówŁukaszenka oskarża Andrzeja Dudę. Zarzuca mu sfałszowanie wyborówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Objawy chorób widoczne na twarzy. Zaskakujące, jak wiele można z niej wyczytać
  2. NFZ wysyła listy. Albo wszyscy szybko podpiszą dokumenty, albo czeka nas dramatyczna sytuacja
  3. Jest prognoza na zimę 2021. Wizja najbliższych miesięcy może wielu wprawić wielu w kiepski nastrój
  4. Emerytury jednak nie tak wysokie jak myślano? Miał być raj i stos dodatków dla emerytów, będzie walka o każdy grosz
  5. Piotr Żyła zadał ważne pytanie prezydentowi Dudzie. Nad tą sprawą zastanawiają się miliony Polaków (FOTO)
  6. Kobieta przez 15 lat jadła tylko i wyłącznie frytki. Kiedy się zbadała, potwierdziło się najgorsze
Co za gest, Biedronka zaskoczyła w niebywały sposób. Na decyzji sieciówki skorzystamy wszyscyCo za gest, Biedronka zaskoczyła w niebywały sposób. Na decyzji sieciówki skorzystamy wszyscyCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News