Strajk Kobiet a kary
Wikimedia Commons/W.krasno/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en/https://en.wikipedia.org/wiki/Creative_Commons/przycięcie zdjęcia
Autor Kasper Starużyk - 29 Października 2020

Będą surowe kary za Strajk Kobiet? Prokurator Krajowy wydaje dyspozycje, jak karać demonstrantów. Grozi im więzienie

Prokuratura Krajowa wydała dyspozycje jak karać demonstrantów uczestniczących w Strajkach Kobiet. Wytyczne mają być restrykcyjne - informuje RMF FM.

Uczestnicy Strajków Kobiet będą surowo karani? Prokurator Krajowy wydał wytyczne dla śledczych jak postępować i jak karać demonstrantów. Chodzi między innymi o organizatorów strajków, osoby które namawiają do strajkowania oraz atakujących policjantów czy budynki sakralne.

Strajk Kobiet

Prokurator Krajowy, Bogdan Święczkowski przesłał do podległych sobie jednostek specjalne pismo, które zawiera wytyczne jak postępować z organizatorami Strajków Kobiet w całej Polsce. Radio RMF FM jako pierwsze dotarło do dokumentu, który otrzymali śledczy w całym kraju.

Niemcy nie mają już wyboru, muszą podjąć ostateczną decyzję. Będą zamykać niemal wszystko, koniec z półśrodkamiNiemcy nie mają już wyboru, muszą podjąć ostateczną decyzję. Będą zamykać niemal wszystko, koniec z półśrodkamiCzytaj dalej

Co znajduje się w piśmie? – Każde zachowanie osoby organizującej nielegalną demonstrację albo podżegającej lub nawołującej do udziału w niej winno być przede wszystkim oceniane w kontekście wyczerpania czynu zabronionego z art. 165 par. 1 pkt 1 kk w zakresie sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego – napisano w opublikowanym przez RMF FM piśmie.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Niemcy nie mają już wyboru, muszą podjąć ostateczną decyzję. Będą zamykać niemal wszystko, koniec z półśrodkami
2. Nieoficjalnie: Wiadomo, kiedy może nastąpić całkowity lockdown w Polsce. Padły konkretne informacje
3. Nie tylko drugi produkt nawet o 88 proc. taniej, ale i chryzantemy za pół darmo. Lidl też przygotowuje się na Wszystkich Świętych

Będą surowe kary?

Prokurator Krajowy powołuje się w swoich wytycznych na przepisy wskazujące na wysoce srogie kary: – Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach, powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 – napisał Bogdan Święczkowski.

To jednak nie koniec. Prokurator Krajowy szykuje się na stworzenie bazy danych osób, które śmiały wyrazić swoją opinię na temat odbierania kobietom praw do przerwania ciąży z przesłanek embrio-patologicznych. Jak czytamy w wytycznych, śledczy powinni informować Departament Postępowania Przygotowawczego PK o każdej zarejestrowanej sprawie związanej ze Strajkami Kobiet.

Dziennikarze RMF FM wskazują, że Prokuratura Krajowa może działać na polecenie Jarosława Kaczyńskiego, który w swoim agresywnym przemówieniu wskazywał, że organizatorzy Strajku Kobiet będą karani. Czego jeszcze dowiadujemy się z pisma przesłanego do śledczych?

Nie tylko drugi produkt nawet o 88 proc. taniej, ale i chryzantemy za pół darmo. Lidl też przygotowuje się na Wszystkich ŚwiętychNie tylko drugi produkt nawet o 88 proc. taniej, ale i chryzantemy za pół darmo. Lidl też przygotowuje się na Wszystkich ŚwiętychCzytaj dalej

Święczkowski powołuje się na zapisy o obrazie uczuć religijnych, znieważaniu funkcjonariuszy, kierowaniu gróź wobec funkcjonariuszy publicznych. Same protesty nazywa nielegalnymi złośliwymi zgromadzeniami.

TT Protest

Kim jest Bogdan Święczkowski

Bogdan Święczkowski urodził się w 1970 roku. Jest polskim prawnikiem i prokuratorem. W latach 2006-2007, czyli w rządzie Jarosława Kaczyńskiego szefował Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W latach 2015-2016 pełnił funkcję podsekretarza stanu z Ministerstwie Sprawiedliwości pod auspicjami Zbigniewa Ziobry. Od 2016 roku pełni funkcje Prokuratora Krajowego oraz I Zastępcy Prokuratora Generalnego.

Prokurator w 2010 roku został wybrany na radnego do Sejmiku województwa śląskiego jako kandydat bezpartyjny, startował jednak z list Prawa i Sprawiedliwości. W 2011 roku był "jedynką" PiS-u w okręgu wałbrzyskim, otrzymał wystarczającą liczbę głosów by objąć mandat posła na Sejm RP.

Odmówił wówczas zrzeczenia się funkcji prokuratorskiej w stanie spoczynku, wobec czego marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna został prawnie zmuszony do wygaszenia jego mandatu. Święczkowski odwołał się od decyzji, jednak sąd ją oddalił. W 2011 roku Sejmik woj. śląskiego również wygasił jego mandat radnego. Polityk odwołał się od decyzji i ponownie spotkał się z odrzuceniem wniosku przez sąd. W tym samy roku aktywnie popierał powstanie Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

NFZ wysyła listy. Albo wszyscy szybko podpiszą dokumenty, albo czeka nas dramatyczna sytuacjaNFZ wysyła listy. Albo wszyscy szybko podpiszą dokumenty, albo czeka nas dramatyczna sytuacjaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziła
  2. Objawy chorób widoczne na twarzy. Zaskakujące, jak wiele można z niej wyczytać
  3. NFZ wysyła listy. Albo wszyscy szybko podpiszą dokumenty, albo czeka nas dramatyczna sytuacja
  4. Jest prognoza na zimę 2021. Wizja najbliższych miesięcy może wielu wprawić wielu w kiepski nastrój
  5. Emerytury jednak nie tak wysokie jak myślano? Miał być raj i stos dodatków dla emerytów, będzie walka o każdy grosz
  6. Piotr Żyła zadał ważne pytanie prezydentowi Dudzie. Nad tą sprawą zastanawiają się miliony Polaków (FOTO)
  7. Kobieta przez 15 lat jadła tylko i wyłącznie frytki. Kiedy się zbadała, potwierdziło się najgorsze
Emerytury jednak nie tak wysokie jak myślano? Miał być raj i stos dodatków dla emerytów, będzie walka o każdy groszEmerytury jednak nie tak wysokie jak myślano? Miał być raj i stos dodatków dla emerytów, będzie walka o każdy groszCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News