Polska gra w czołówce Steam
pixabay/Chistiana T
Autor Radosław Święcki - 18 Kwietnia 2020

Polska gra komputerowa światowym bestsellerem. Budzi też ogromne kontrowersje

Polska gra komputerowa Drug Dealer Simulator w dniu premiery znalazła się na pierwszym miejscu globalnej sprzedaży gier w serwisie Steam. Nakłady na produkcję gry o handlarzu narkotyków pokryły się w niecałą godzinę.

Polska gra na czele Steam

Najnowsza gra Movie Games - Drug Dealer Simulator - miała swoją światową premierę na platformie Steam 16 kwietnia. Drug Dealer Simulator to, jak wskazuje nazwa, symulator handlarza narkotyków. I stąd też kontrowersje.

- Wyczekiwany Drug Dealer Simulator zabiera gracza w świat ciemnych zaułków, podejrzanych podwórek i szemranych typków, gdzie z pozycji niewiele znaczącego osiedlowego dealera podążać będzie drogą zmierzającą do pozycji narkotykowego bossa. Jednak przeprawa ta nie będzie prostą przygodą – na drodze gracza staną zarówno służby specjalne, jak i konkurencja. Zadaniem grającego będzie więc zarówno przetwarzanie produktów, kontakt z dostawcami, zarządzanie zasobami i rozbudowa produkcji, ale także strategiczne zawieranie sojuszy, planowanie dostaw czy obserwacja zachowania patroli policyjnych – tak grę opisuje Movie Games.

Płaca minimalna bez wzrostu w 2021 roku? Odpowiedź ministerstwa może zaskoczyćPłaca minimalna bez wzrostu w 2021 roku? Odpowiedź ministerstwa może zaskoczyćCzytaj dalej

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z premiery Drug Dealer Simulator, co nie zmienia faktu, że cały czas zbieramy uwagi od fanów naszego tytułu, aby go udoskonalić. Wszystkim graczom, którzy kupili grę, zapewnimy wiele bezpłatnych dodatkowych wydarzeń i misji. Bardzo cieszymy się z rosnącego zainteresowania Drug Dealer Simulatorem. W ostatnich dwóch tygodniach wishlista chętnych graczy na serwisie Steam wzrosła o ponad 50 proc. – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Od momentu premiery Drug Dealer Simulator znajduje się w czołówce najlepiej sprzedających się tytułów na platformie Steam. Przez kilka godzin gra znajdowała się nawet na pierwszym miejscu globalnej listy bestsellerów. Grało w nią jednocześnie prawie 7 tysięcy graczy.

Brak maseczki jak złamanie kwarantanny. Grzywna jest olbrzymiaBrak maseczki jak złamanie kwarantanny. Grzywna jest olbrzymiaCzytaj dalej

W świecie narkotykowych dilerów

- Po prawie dwóch latach przygotowań przekazaliśmy graczom tytuł, który wedle pierwszych ocen został odebrany bardzo pozytywnie. Nasza gra zabiera użytkownika do intrygującego i kontrowersyjnego świata dilerów narkotykowych. Nasi fani mogą poczuć adrenalinę towarzyszącą konfrontacji z policją lub konkurencyjnym gangiem. Mają również możliwość wspinania się po szczeblach przestępczej hierarchii narkotykowego biznesu – tłumaczy prezes Movie Games.

Movie Games to producent i deweloper gier na PC, PS4, XBOX One i Nintendo Switch. Kapitalizacja istniejącej od 2016 r. spółki sięga 170 mln zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kto nie musi zasłaniać ust? Jest najnowszy rządowy dokument, wszystko wyjaśnia
  2. Polska na szarym końcu Europy w ilości przeprowadzanych testów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News