statek-pixabay-cocoparisienne
cocoparisienne / Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 23 Maja 2020

Polacy uwięzieni na wielkim statku wycieczkowym z powodu koronawirusa. Nie mogą wyjść na ląd

Statek wycieczkowy z 400 osobami na pokładzie od czwartku stoi w porcie w Barcelonie. Na pokładzie potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, a w konsekwencji cały statek został objęty kwarantanną. Na pokładzie przebywa 26 Polaków.

Statek w Barcelonie odcięty. Polacy uwięzieni na pokładzie

Statek wpłynął do portu w Barcelonie w czwartek i na razie nie może się stamtąd ruszyć. Na pokładzie potwierdzono zakażenie koronawirusem. Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało PAP, że na statku wycieczkowym przebywa w sumie 26 obywateli Polski. Resort twierdzi, że wszyscy Polacy są członkami załogi statku.

- Zgodnie z informacjami przekazanymi polskim służbom konsularnym przez armatora i potwierdzonych przez hiszpańską policję portową, na pokładzie wycieczkowca objętego kwarantanną w porcie w Barcelonie przebywa 26 polskich obywateli - przekazało PAP biuro prasowe MSZ.

Nie tylko z Ameryki do Polski. Rodzime seriale też sprzedajemy za granicę, jeden furorę zrobił nawet w USANie tylko z Ameryki do Polski. Rodzime seriale też sprzedajemy za granicę, jeden furorę zrobił nawet w USACzytaj dalej

Cały statek objęty przymusową kwarantanną w Barcelonie

Choć statek z 400 osobami cumuje w Barcelonie od czwartku, to doniesienia o koronawirusie na pokładzie zostały potwierdzone przez hiszpańskiego ministra zdrowia Salvadora Illę dopiero w piątek po południu. Cały statek został objęty obowiązkową kwarantanną.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Wiadomości TVP nie zwalniają tempa. Rodzina Tusków i Komorowski w materiale o filmie Latkowskiego

W hiszpańskich portach obowiązuje zakaz przyjmowania jednostek pasażerskich. Jednak tamtejsze służby sanitarne pozwoliły opuścić statek w Barcelonie jednej kobiecie, która miała objawy choroby COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa. Badania potwierdziły u niej infekcję, a następnie kobieta wróciła na statek, gdzie została odizolowana od pasażerów i reszty załogi.

MR szykuje kolejną dopłatę. Aż 1500 zł miesięcznie, skorzysta bardzo wielu Polaków, nie tylko przedsiębiorcyMR szykuje kolejną dopłatę. Aż 1500 zł miesięcznie, skorzysta bardzo wielu Polaków, nie tylko przedsiębiorcyCzytaj dalej

Dokąd płynął statek? Barcelona tylko przystankiem

Jak podaje Radio Zet, kobieta, u której potwierdzono zakażenie to członkini załogi statku, a sama jednostka to statek wycieczkowy Seven Seas Navigator, zarejestrowany na Bahamach. Właścicielem statku jest spółka Regent Seven Seas Cruises (RSSC) z siedzibą w Miami. Barcelona nie była miejscem docelowym statku. Hiszpańskie służby nie podały na razie informacji, do którego portu zmierzał statek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bon turystyczny 1000 zł. Kiedy będzie wypłata? Kto może złożyć wniosek?
  2. Jedna z chorób, którą możemy odziedziczyć. Czym jest anemia sierpowata?
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Jeden z najgorszych dni od początku kryzysu. Polacy znów mają się czego obawiać
Możesz wynegocjować lepszą cenę od dewelopera. W niektórych miastach nawet kilkadziesiąt tys. zł taniejMożesz wynegocjować lepszą cenę od dewelopera. W niektórych miastach nawet kilkadziesiąt tys. zł taniejCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News