squid
https://squidapp.co/pl/
Autor Radosław Święcki - 26 Lutego 2020

SQUID w smartfonach Huawei. Będzie dostarczał usługi newsowe

SQUID została wybrana przez Huawei na dostawcę usług newsowych. Będą one dostępne w smartfonach marki Huawei we wszystkich krajach w Europie.

SQUID ma być dla Huawei remedium na brak Google'a. O co chodzi? Otóż Huawei nie może domyślnie korzystać z programów i usług Google. Dlatego przygotowuje i wprowadza w życie partnerstwa, które mają pomóc klientom firmy - przywiązanym do pakietu usług Google - na przerzucenie się na alternatywne rozwiązania.

Dlatego, w smartfornach Huawei z Androidem zamista Wiadomości Google'a, za dobór i agregację newsów odpowiadać będzie SQUID. Usługi newsowe będą dostępne w przeglądarce Browser oraz Huawei Assistant. Huawei Assistant będzie widoczny w momencie kiedy użytkownik przesunie ekran smartfona w prawą stronę. Użytkownikom zostanie wyświetlony rekomendowany feed z informacjami dostępnymi spośród wielu różnych kategorii tematycznych pochodzącymi od wielu wydawców. Huawei Browser można pobrać z HUAWEI AppGallery, natomiast Huawei Assistant będzie dostępny w nowych modelach telefonów Huawei.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że Huawei wybrał nas jako partnera dostarczającego kontent newsowy do smartfonów marki Huawei. Naszym celem jest inspirowanie młodych ludzi to czytania wysokiej jakości kontentu, jednocześnie umożliwiamy wydawcom zaangażowanym w ten projekt zwiększanie ruchu mobilnego, oraz dywersyfikowanie przychodów reklamowych - mówi Johan Othelius, CEO i założyciel aplikacji SQUID.

SQUID - jak podkreślono w komunikacie prasowym - zamierza dostatrczyć użytkownikom kontent informacyjny w wielu wersjach językowych, a także umożliwić precyzyjne personalizowanie newsów.

- Misją aplikacji SQUID jest umożliwienie Millennialsom łatwego dostępu do informacji pochodzących ze zweryfikowanych i wiarygodnych źródeł - dodano.

SQUID przed wielką szansą

Eksperci nie mają wątpliwości, że dla SQIUD stoi przed wielką szansą. Aplikacja niemal z dnia na dzień pojawi się na milionach urządzeń chińskiego producenta, momentalnie zwiększając zasięg działania. Jeśli współpraca się powiedzie i użytkownicy zaakceptują apkę, wówczas agregator wiadomości ma szansę podjąć walkę z największymi dostawcami wiadomości na świecie oraz prześcignąć inne programy oferujące podobną funkcjonalność.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News