unsplash/ Jacek Dylag
unsplash/ Jacek Dylag
Autor Stanisław Węgrowski - 26 Kwietnia 2020

Premier: już od 4 maja zniesienie kolejnych obostrzeń. Wielu Polaków długo na to czekało

Sport zostanie “odmrożony”. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 4 maja udostępnione zostaną boiska i miejsca uprawiania sportu na otwartej przestrzeni. Na orlikach i boiskach będzie mogło przebywać maksymalnie 6 osób.

Sport powraca

Premier zaznaczył, że sport jest istotną częścią gospodarki narodowej, ale ma też wpływ na kondycję i zdrowie Polaków. Szef rządu przypomniał, że pierwszy etap powrotu do “nowej rzeczywistości” już wszedł w życie i dzięki temu można uprawiać sport indywidualnie w lasach i parkach.

- W drugim etapie zbliżamy się do udostępnienia boisk i tych różnych miejsc uprawiania sportu, które są na otwartej przestrzeni. Ten drugi etap będzie od 4 maja, czyli już całkiem niedługo. W 2 etapie również orliki, na boiskach, na których grać będzie mogło nie więcej niż 6 osób, a więc także dla innych dyscyplin sportowych, jak tenis ziemny też na otwartej przestrzeni, gdzie wiadomo, że może grać 2 albo 4 zawodników też stanie się dopuszczalne - przekazał cytowany Onet Wiadomości premier Morawiecki.

Dzisiaj wyjątkowa niedziela handlowa. Niektóre sklepy są otwarte, pomimo ograniczeńDzisiaj wyjątkowa niedziela handlowa. Niektóre sklepy są otwarte, pomimo ograniczeńCzytaj dalej

Sport wróci też na inne obiekty. Ale jeszcze nie teraz

Szef rządu poinformował też o planach otwarcia innych obiektów przeznaczonych do sportu. - W trzecim etapie zostaną otwarte sale szkolne, hale sportowe, czyli obiekty zamknięte, ale również jeszcze z maksymalnie z 6-osobowym składem osób grających, uprawiających daną dyscyplinę sportową i przy przestrzeganiu rygorów bezpieczeństwa, rygorów sanitarnych - mówił Morawiecki.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Minister podała datę odmrożenia gospodarki. Wiele osób, może być zaskoczonych

Sport powróci też do siłowni i klubów fitness, ale dopiero w ostatniej fazie. - Czwarty etap obejmie te obiekty, które jednocześnie też kojarzą się z większą bliskością osób, które ze sobą współpracują lub rywalizują w sporcie, jak różnego rodzaju siłownie, sale fitness, także baseny, sport, rekreacja i kręglarnie, czy innego tego typu miejsca uprawiania sportu - zapowiedział premier.

Zaznaczył, że decyzje o przejściu do następnych faz będą zależeć od sytuacji epidemicznej w Polsce. - Po to, żeby mieć pewność, że w przypadku, gdyby ta fala (zachorowań) przybrała na sile, w jakimś interwale czasowym - dwa czy trzy tygodnie następujące po otwarciu gospodarki lub sportu - żebyśmy mogli z powrotem nad nią we właściwy sposób zapanować - tłumaczył cytowany przez Onet Wiadomości szef rządu.

Rodzice jednak nadal będą mogli otrzymywać zasiłek opiekuńczy. Tylko pod jednym warunkiemRodzice jednak nadal będą mogli otrzymywać zasiłek opiekuńczy. Tylko pod jednym warunkiemCzytaj dalej

Morawiecki: Sport wróci na stadiony

Prezes Rady Ministrów poinformował, że po konsultacjach z resortami sportu i zdrowia oraz związkami sportowymi zdecydował o powrocie do rozgrywek ligowych ekstraklasy piłkarskiej i żużlowej.

- Ten pierwszy gwizdek nie zabrzmi jutro, (...) ale mamy ściśle ułożony plan dojścia do pierwszego meczu ekstraklasy, który może już mieć miejsce pod koniec maja - powiedział Morawiecki.

Przekazał, że sportowcy przebywają na izolacji i niedługo powrócą do treningów w ścisłym trybie sanitarnym. Szef rządu podkreślił, że rozgrywki będą odbywać się bez udziału publiczności. - Będziemy się mogli cieszyć tymi sportami przed telewizorami - pocieszał kibiców.

Premier liczy też na to, że niedługo powrócą rozgrywki z udziałem kibiców. - To jest ta radość kibicowania, na którą wszyscy czekamy - zaznaczył.

- Sport wróci na stadiony, wróci do naszych domów. Jestem przekonany, że będzie to symbol powrotu do normalności - podsumował Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pracownik firmy kurierskiej zakażony koronawirusem. Wszczęto procedurę, zarządzono kwarantannę
  2. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Jest oficjalne stanowisko rządu Korei Płd. Wyjawili stan Kim Dzong Una, ogromne zaskoczenie
Ile tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoIle tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News