By © User:Colin / Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30343877
By © User:Colin / Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30343877
Autor Stanisław Węgrowski - 11 Czerwca 2020

Myślał, że dostanie miliony w spadku. Oszust w sprytny sposób pozbawił go kilkuset tysięcy złotych

Spadek na wiele milionów po krewnym, o którym nawet nie słyszeliśmy? Od razu brzmi jak oszustwo. Niestety, stosując różne sztuczki i manipulacje przestępcy dalej są w stanie nabierać ludzi i wyłudzać pieniądze. Tak było w przypadku Sądeczanina, który uwierzył, że dostanie miliony w spadku. Mężczyzna stracił prawie pół miliona złotych - informuje małopolska policja.

Spadek nigeryjski. Oszuści urabiali Sądeczanina dwa miesiące

Policja poinformowała o kolejnym przypadku tzw. oszustwa nigeryjskiego na Sądecczyźnie. Niedawno pewna kobieta dała się nabrać oszustowi podającemu się za amerykańskiego lekarza i straciła ponad 8 tys. zł. Tym razem oszuści wykorzystali do przestępstwa historię fikcyjnego spadku.

Pewien Sądeczanin przez blisko dwa miesiące korespondował przez Internet z mężczyzną podającym się za prawnika i pełnomocnika obywatela jednego z państwa afrykańskich. Rzekomy prawnik przekonywał, że sądeczanin jest jedynym spadkobiercą funduszu inwestycyjnego opiewającego na sumę ponad 8,7 miliona dolarów. Aby otrzymać spadek, musiał spełnić pewne warunki.

Przebadali 18 tys. aut, by poznać prawdę. Zanim kupisz hybrydę lub auto elektryczne, uważnie przeczytajPrzebadali 18 tys. aut, by poznać prawdę. Zanim kupisz hybrydę lub auto elektryczne, uważnie przeczytajCzytaj dalej

Fikcyjny spadek kosztował go niemal pół miliona złotych

By wejść w posiadanie spadku mężczyzna miał jedynie zapłacić za wystawienie niezbędnych dokumentów i dopełnienie kilku formalności. Na numery kont wskazane przez rzekomego pełnomocnika pokrzywdzony wpłacił łącznie ponad 107 tys. euro, czyli około 460 tys. złotych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Czy doczekamy się przełomu ws. zaginięcia Iwony Wieczorek? Zatrważające znalezisko zmienia bieg sprawy

Kiedy mężczyzna zorientował się, że obiecywane miliony są fikcją, o wszystkim poinformował sądecką Policję. Teraz funkcjonariusze, pod nadzorem prokuratury, prowadzą śledztwo w tej sprawie i gromadzą wszelkie możliwe szczegóły, które pozwolą trafić na ślad przestępcy bądź przestępców, którym za popełniony czyn grozi do 8 lat więzienia.

W końcu rząd otworzy granice. Znana jest dataW końcu rząd otworzy granice. Znana jest dataCzytaj dalej

Spadek, żołnierze USA, lekarze. Oszustwa nigeryjskie są wyjątkowo perfidne

Policja tłumaczy, że oszustwa nigeryjskie polegają na wciąganiu ofiary w grę psychologiczną poprzez wysyłanie wielu wiadomości, najczęściej słaba angielszczyzną i tłumaczonych przez translatory internetowe. Oszuści tworzą fikcyjne opowieści podając się np. za amerykańskich lekarzy czy żołnierzy stacjonujących w Syrii lub Iraku, piszą o wygranych w loteriach czy - tak jak w przypadku Sądeczanina - przekonują, że ofierze należy się wielomilionowy spadek.

Oszustwo nigeryjskie ma na celu jak najdłuższe zwodzenie ofiary i wyłudzenie jak największej kwoty pieniędzy. Jest więcej niż pewne, że zamiast zyskać fortunę ze spadku, ofiara sukcesywnie będzie traciła coraz większe sumy, dopóki nie zorientuje się, iż padła ofiarą poczynań oszusta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najczęściej ignorowane objawy raka. Lekceważenie ich może kosztować życie
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość
Lider majowej sprzedaży samochodów jest zdecydowany. Aż dwa miejsca na podium [TOP10]Lider majowej sprzedaży samochodów jest zdecydowany. Aż dwa miejsca na podium [TOP10]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News