Nowy sondaż o wyborach prezydenckich
JAN BIELECKI/EAST NEWS
Autor Maria Glinka - 2 Lipca 2020

Najnowszy sondaż IBRIS całkowitą odmianą. Nieoczekiwana zamiana miejsc

Sondaż IBRIS wskazuje na wzrost poparcia dla ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudy. Dotychczasowe prognozy IBRIS zwiastowały, że nowym prezydentem będzie Rafał Trzaskowski. Wahające sie sondaże zwiastują, że wszystko rozstrzygnie się na ostatniej prostej kampanii wyborczej.

Sondaż z przetasowaniem

Najnowszy sondaż przygotowany przez IBRIS na zlecenie Onetu prongozuje zwycięstwo Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów prezydenckich. Ubiegający się o kolejną kadencję prezydent może liczyć na poparcie 49 proc. ankietowanych, podczas gdy jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski uzbierał głosy 46,4 proc. respondentów - podaje Rzeczpospolita.

70-latka dostaje tylko 1085 zł renty na miesiąc, ale wlepili jej 12 tys. zł mandatu. Zaskakujące stanowisko sądu70-latka dostaje tylko 1085 zł renty na miesiąc, ale wlepili jej 12 tys. zł mandatu. Zaskakujące stanowisko sąduCzytaj dalej

Jest to zdecydowana zmiana względem poprzedniego sondażu autorstwa IBRIS. Wcześniejsze badanie sygnalizowało, że nowym prezydentem będzie Trzaskowski, który pokona Dudę w stosunku 48,1 proc. do 45,6 proc.

Sondaż prognozuje wysoką frekwencję

Autorzy sondażu zbadali również, jak wielu Polaków planuje oddać głos w drugiej turze wyborów prezydenckich. Okazuje się, że 57,6 proc. respondentów "zdecydowanie" będzie uczestniczyło w lipcowej elekcji. Odpowiedzi "raczej tak" udzieliło 11,9 proc. ankietowanych.

Niektórzy będą musieli wybierać pomiędzy świadczeniami. Na dwa się nie załapiąNiektórzy będą musieli wybierać pomiędzy świadczeniami. Na dwa się nie załapiąCzytaj dalej

Niewiele mniej, bo 11,6 proc. badanych wyznało, że "raczej" nie wybiera się na wybory 12 lipca. "Zdecydowanie" w wyborach nie weźmie udziału 15,6 proc. uczestników badania. Niezdecydowanych pozostaje 3,3 proc.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rosja nadal chce straszyć kurkiem. Kreml zdradził strategię energetyczną na najbliższe lata
2. Ujawniono prawdę nt. ułaskawienia przez Andrzeja Dudę. Skandaliczne fakty ujrzały światło dzienne, wielu może być wściekłych

Sondaż o nowych wyborcach

Najnowszy sondaż wskazuje, jak rozkładają się głosy wyborców, którzy w pierwszej turze poparli innych kandydatów. 83 proc. entuzjastów Szymona Hołowni planuje zagłosować na Rafała Trzaskowskiego, a 10 proc. na Andrzeja Dudę.

Wiemy, ile naprawdę zarabia Jurek Owsiak. Hejterzy zapadną się pod ziemięWiemy, ile naprawdę zarabia Jurek Owsiak. Hejterzy zapadną się pod ziemięCzytaj dalej

Aktualny prezydent Warszawy cieszy się większą popularnością również wśród wyborców Władysława Kosiniaka-Kamysza (75 proc.). Andrzej Duda może liczyć na 13 proc. poparcie zwolenników lidera PSL. Sondaż przewiduje, że Rafał Trzaskowski otrzyma duże wsparcie także od wyznawców polityki prezentowanej przez Roberta Biedronia (75 proc.). Andrzej Duda uzyskał ich 25 proc. poparcie.

Zupełnie inaczej zamierzają głosować wyborcy Krzysztofa Bosaka. Andrzej Duda uzyskał poparcie rzędu 67 proc., a Rafał Trzaskowski - 27 proc. Jednak sondaż wskazuje, że wyborcy Bosaka to jedyni głosujący, którzy wobec braku ich kandydata w drugiej turze zamierzają wesprzeć Dudę.

Skarbówka zajęła mu konto bankowe za niepłacenie abonamentu. Poszedł do sądu i zadziwił wszystkichSkarbówka zajęła mu konto bankowe za niepłacenie abonamentu. Poszedł do sądu i zadziwił wszystkichCzytaj dalej

Walka o głosy niezdecydowanych będzie trwała do piątku 10 lipca, ponieważ na 24 godziny przed dniem wyborów obowiązuje cisza wyborcza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urodziła stojąc w korku. Karetka nie mogła dotrzeć na miejsce, pomogli policjanci
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News