Solarium, sauna i basen otwarte już 6 czerwca
Wikipedia/Zorro2212
Autor Maria Glinka - 3 Czerwca 2020

Jak będzie teraz wyglądał pobyt na pływalniach? Przygotuj się, znane są już wytyczne dla basenów, saun i solarium

Solarium, sauna i basen wznowią działalność 6 czerwca. W tym dniu placówki wkroczą w nową rzeczywistość pełną zasad, których przestrzeganie ma zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem. Co nas czeka już w najbliższy piątek?

Solarium, sauna i basen na nowych zasadach

Solarium, sauna i basen wracają po ponad dwóch miesiącach zamknięcia. W celu zagwarantowania najwyższego poziomu bezpieczeństwa klientom i pracownikom Ministerstwo Rozwoju opublikowało wykaz zaleceń, które mają wdrażać właściciele placówek – podaje tvn24.pl.

Wspólne wytyczne dla solariów, saun i pływalni to przede wszystkim limit osób w obiekcie, obowiązek dezynfekcji dłoń i powierzchni oraz zakrywanie ust i nosa. Jak będzie wyglądało korzystanie z usług w nowej pandemicznej rzeczywistości?

Kontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grupKontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grupCzytaj dalej

Wizyta w solarium w maseczce i z obowiązkiem dezynfekcji rąk

Liczba osób przebywająca jednocześnie na terenie solarium nie może przekraczać liczby kabin. Do tego limitu nie wliczają się jednak pracownicy obiektu. Po wykonaniu usługi, opuszczeniu solarium przez klienta i przeprowadzeniu 3-minutowej wentylacji kabiny, całe urządzenie oraz powierzchnie dotykowe mają być dezynfekowane. Ponadto, cały salon trzeba regularnie czyścić przy użyciu mydła z wodą lub dezynfekować pomieszczenia przynajmniej 2 razy w ciągu jednej zmiany.

Obsługa solarium ma obowiązek nosić maseczki lub przyłbice oraz rękawiczki ochronne w czasie wykonywania usługi. Nakaz zasłania twarzy dotyczy także klientów, którzy mogą zdjąć warstwę ochronną jedynie w trakcie wykonywania zabiegu. Resort zaleca, aby dokonywać płatności bezdotykowo i w trakcie pobytu na solarium wyłączyć telefon komórkowy.

Limity nie tylko w solarium. Ograniczenia w korzystaniu z basenów i saun

Limit klientów dotyczy nie tylko solarium, ale i saun oraz basenów. Liczba osób, które jednocześnie korzystają z sauny bądź pływalni nie może przekraczać 50 proc. obciążenia. W przypadku basenów wyznaczono także górny limit – na pływalni może być co najwyżej 150 osób w tym samym czasie, a z jednego toru mogą korzystać maksymalnie 4 osoby. Informacja na temat limitu klientów musi zostać wywieszona przed wejściem do obiektu.

Do małych niecek i jacuzzi, w których niemożliwe jest utrzymanie bezpiecznego dystansu, resort rekomenduje wchodzenie pojedynczo lub w kilka osób wspólnie zamieszkujących. Limity osobowe dotyczą także zajęć grupowych prowadzonych na basenie np. nauki pływania czy aerobiku. Pływalnia samodzielnie wyznacza, ilu klientów może uczestniczyć w zajęciach, biorąc pod uwagę zachowanie wymaganych odległości.

Wziąłeś 5 tys. zł pożyczki z tarczy antykryzysowej? Nastąpiły zmiany, o których musisz wiedziećWziąłeś 5 tys. zł pożyczki z tarczy antykryzysowej? Nastąpiły zmiany, o których musisz wiedziećCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Zadziwiający wyciek z najbliższego otoczenia Kaczyńskiego. Na Nowogrodzkiej robi się gorąco

Nowe zasady dla klientów i pracowników basenów oraz saun

Zachowanie dwumetrowego dystansu to obowiązek wszystkich osób przebywających na terenie pływalni czy sauny. Odległość musi być podtrzymania zwłaszcza w kolejce do kasy oraz w otoczeniu pływalni (w szatniach, toaletach, brodziku, natryskach). W tym celu pracownicy obiektu powinni rozmieścić widoczne naklejki na podłodze lub ścianach przypominające o obowiązku zachowania dystansu od innych osób.

W kontekście saun resort rozwoju rekomenduje, aby wyłączone z użytku zostały te kabiny, które nie zapewniają temperatury wyższej niż 60 stopni Celsjusza. Obowiązkiem klienta jest korzystanie z sauny boso i bez okrycia wierzchniego (jedynie w ręczniku).

Rusza nowy program wsparcia dla wybranych Polaków. Można otrzymać do 5 tysięcyRusza nowy program wsparcia dla wybranych Polaków. Można otrzymać do 5 tysięcyCzytaj dalej

Czy na basenie i w saunie trzeba nosić maseczkę?

Obsługa obiektu ma obowiązek nosić jednorazowe rękawiczki lub regularnie dezynfekować ręce. Osoby będące w bezpośrednim kontakcie z klientami (kasjerzy, osoby pracujące w szatni) powinny wykonywać swoje zadania w maseczkach bądź przyłbicach. Zapewnienie wszystkich niezbędnych środków ochronnych należy do obowiązków właściciela basenu lub sauny.

Zakrywanie nosa i ust to zalecenie, które dotyczy także klientów. Maseczkę można zdjąć dopiero w szatni, tuż przed wejściem na pływalnie. Ponowne zasłonięcie twarzy jest zalecane niezwłocznie po zakończeniu kąpieli. Poza tym, sauna i basen powinny udostępniać płyny do dezynfekcji przy wejściu, w przebieralni, w toalecie oraz w pomieszczeniach z natryskami. Klienci są bowiem zobowiązani do zdezynfekowania rąk w momencie wchodzenia na teren obiektu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal w Warszawie. W nocy zrobili tak samo jak w USA. Pomnik wielkiego Polaka zdewastowany
  2. Jak wyglądała ciąża w Auschwitz? Wstrząsające relacje z obozu koncentracyjnego
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności
Mało kto zwraca uwagę na oznaczenia na prawie jazdy. Podczas kontroli możesz jednak dostać wysoki mandatMało kto zwraca uwagę na oznaczenia na prawie jazdy. Podczas kontroli możesz jednak dostać wysoki mandatCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News