Oszustwo na SMS
Pixabay/kaboompics
Autor Wiktoria Pękalak - 29 Września 2020

Tylko odebrała SMS. Mieszkanka Poznania straciła 250 tys. zł

Uwaga na wiadomości SMS od oszustów. Podszywają się pod firmę kurierską wysyłając wiadomość z linkiem. Jeśli w niego wejdziesz możesz stracić mnóstwo pieniędzy. Kobieta z Poznania dała się nabrać, złodzieje zarobili na niej ćwierć miliona złotych.

SMS-y od oszustów

Przed oszustami wysyłającymi wiadomości SMS ostrzega policja. Kobieta z Poznania otrzymała wiadomość z linkiem, w której rzekomy kurier prosił o uregulowanie należności za zamówioną paczkę. Kiedy Poznanianka weszła w link straciła oszczędności, na które ciężko pracowała całe życie.

W treści SMS-a napisano, że przesyłka, zamówiona przez kobietę, przekracza limity wagowe, dlatego nie zostanie jej dostarczona. Aby ją uniknąć odesłania przesyłki do nadawcy, miała za pomocą linku uregulować dodatkową opłatę w wysokości 1,49 zł.

Z pozoru niewinna wiadomość nie wzbudziła w kobiecie żadnych podejrzeń. Często robiła zakupy przez internet, w związku z czym była przekonana, że chodzi o jedno z jej zamówień. Bez zastanowienia od razu kliknęła w link, który przekierował ją na stronę logowania w banku, gdzie uregulowała opłatę.

Play musi zwrócić klientom pieniądze. Sprawdź czy nie należą się TobiePlay musi zwrócić klientom pieniądze. Sprawdź czy nie należą się TobieCzytaj dalej

O tym, że została oszukana dowiedziała się, gdy następnego dnia rano otrzymała powiadomienia z banku sugerujące dokonanie nieautoryzowanych transakcji. W ten sposób wyczyszczono jej wszystkie życiowe oszczędności.

DZISIAJ GRZEJE:
1. 500 plus z problemami. Nie zauważysz zmian, możesz nie dostać świadczenia
2. Podobnych przypadków jest więcej. Pacjent otrzymał fałszywy wynik testu na koronawirusa
3. Oprócz emerytury można wyciągnąć ogromny dodatek. Da ci potężny zastrzyk gotówki, nawet 6-krotność pensji

Strona, na jaką zalogowała się kobieta, była mistyfikacją. Posłużyła oszustom jedynie do przechwycenia haseł bankowych.

Policjanci apelują, by uważnie sprawdzać tego typu wiadomości, zwłaszcza, jeśli wymagają od nas logowania do banku. Zwykle koszt takiej opłaty, o której uiszczenie proszą oszuści, jest niski, by uśpić naszą czujność.

Aby ustrzec się przed tego typu oszustwami należy dokładnie czytać treść wiadomości i sprawdzać to, czy linki rzeczywiście prowadzą do strony banku.

Uwaga na SMS-y od oszustów. Podają się za kuriera.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerytura dodatkowa dla konkretnej grupy społecznej. Nie tylko dla 100-latków, poznaj szczegóły
  2. Dziwne zdarzenie na warszawskiej "Patelni". Wszystko się nagrało
  3. Miała dostać mandat 500 zł, ale odmówiła współpracy. Teraz bezwzględnie musi zapłacić 3370 zł
  4. Ograniczenia w działaniu Poczty. Nie wszędzie wyślesz przesyłkę
  5. 14 resortów, 4 wicepremierów i przynajmniej trzech ministrów na wylocie. Znamy już szczegóły rekonstrukcji rządu
  6. Wideo - Policyjny radiowóz mógł doprowadzić do wielkiej tragedii. O krok od groźnego wypadku
Oprócz emerytury można wyciągnąć ogromny dodatek. Da ci potężny zastrzyk gotówki, nawet 6-krotność pensjiOprócz emerytury można wyciągnąć ogromny dodatek. Da ci potężny zastrzyk gotówki, nawet 6-krotność pensjiCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News