SMS od rządu z informacją o nowych ograniczeniach
Pixabay/StockSnap
Autor Maria Glinka - 25 Marca 2020

Ty też dostaniesz dzisiaj ważnego SMSa. Jeśli go przegapisz, możesz zapłacić ogromną karę

SMS z informacją o nowych obostrzeniach w związku z pandemią otrzymają dzisiaj wszyscy obywatele. W ten sposób rząd umożliwia zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa, które obowiązują od dzisiaj na terenie całego kraju. Za nieprzestrzeganie reguł grozi wysoka kara finansowa.

SMS od rządu

SMS, który Polacy otrzymają od rządu, ma informować o zmianach w funkcjonowaniu w obliczu pandemii. Wiadomość tekstowa przekieruje odbiorców na stronę rządową, na której będzie można się zapoznać z obowiązującymi od dziś zasadami – podaje lelum.pl.

Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części PolakówCzekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części PolakówCzytaj dalej

W związku z dynamicznym rozwojem sytuacji i coraz szybszym wzrostem liczby zachorowań władza podjęła decyzję o nałożeniu jeszcze większych ograniczeń na obywateli. Wczorajszy dzień był rekordowy pod kątem liczby rozpoznanych przypadków – odnotowano 152 nowe zakażenia na terenie naszego kraju.

Dlatego też rząd stawia na szybkie i skoordynowane działania, aby skutecznie przeciwdziałać pandemii, której szczyt zdaniem ministra zdrowia „dopiero przed nami”.

Rząd radzi – zostań w domu

Rozwój epidemii zmusił rządzących do podjęcia zdecydowanych kroków w kontekście ograniczenia prawa do swobodnego przemieszczania się. Od dzisiaj można opuścić miejsce zamieszkania tylko z trzech powodów: w celu dotarcia do pracy, wykonania niezbędnych czynności (np. wizyty w sklepie spożywczym czy aptece) oraz aby świadczyć wolontariat, którego celem jest walka z SARS-CoV-2.

Już w lipcu wejdą nowe przepisy. Rząd oszacował ilu Polaków straci przez nie prawo jazdyJuż w lipcu wejdą nowe przepisy. Rząd oszacował ilu Polaków straci przez nie prawo jazdyCzytaj dalej

Ponadto zakazano zgromadzeń powyżej 2 osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin i osób pozostających w stałym współżyciu. Ograniczona zostanie również liczba osób w trakcie uroczystości kościelnych – w mszy św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób (nie wliczając kapłanów).

W związku z tym, że komunikacja miejska stanowi miejsce szczególnie podatne na rozprzestrzenianie się zarazków, rząd podjął decyzję o wprowadzeniu limitu osób, które w jednym czasie mogą podróżować środkami transportu. Od dzisiaj do pojazdów może wsiąść nie więcej osób niż połowa liczby miejsc dostępnych w danym środku komunikacji miejskiej.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Sondaż, jakiego jeszcze nie było. Wiemy, co stanie się, jeśli wybory nie zostaną przełożone

Szczepionka na koronawirusa coraz bliżej. Już wiemy, kiedy może być dostępnaSzczepionka na koronawirusa coraz bliżej. Już wiemy, kiedy może być dostępnaCzytaj dalej

Nowe zasady, kary podtrzymane

Wszystkie najnowsze restrykcje obowiązują do 11 kwietnia, ale rząd zastrzega sobie do ich wydłużenia w razie konieczności. Poza tym wszystkie wcześniej nałożone przez rząd obostrzenia w dalszym ciągu pozostają w mocy.

Stosowanie się do nowych reguł będą nadzorować przede wszystkim funkcjonariusze policji. Za niestosowanie się do zasad grozi kara finansowa, dlatego rządzący dodatkowo apelują o pozostanie w domach.

W trakcie wczorajszej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że kara za niestosowanie się do ogłoszonych przez rząd obostrzeń może wynosić do 5 tys. zł – podaje Rzeczpospolita.

Objęty kwarantanną do policjantów: Objęty kwarantanną do policjantów: "Za pięć minut flacha i pizza, inaczej sam pójdę i będę zarażał"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia na Mazowszu. Młoda matka opiekowała się dziećmi. 3-latek oddalił się, wpadł do stawu. Nie żyje
  2. Koronawirus może wrócić w przyszłym roku? Wirusolog tłumaczy
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. 21-dniowy zakaz wychodzenia z domu w kolejnym kraju. Kto go złamie, tego biją i każą robić pompki
Ty siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójTy siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News