Zbiera śmieci a następnie publikuje swoje znaleziska w sieci
EastNews/Arkadiusz Ziołek
Autor Radosław Święcki - 2 Sierpnia 2020

Polka wpadła na nietypowy pomysł. Zmienia nie tylko swoje życie

O tym, że Polacy śmiecą na potęgę wiadomo niestety od dawna. Jak to zmienić? Najprościej odpowiedzieć - nie da się, ale można przynajmniej próbować. Do takiego wniosku doszła pani Katarzyna z Serocka, która od pewnego czasu zbiera śmieci, a następnie publikuje swoje znaleziska w sieci.

Zbiera śmieci a potem publikuje...

Pani Katarzyna z podwarszawskiego Serocka uznała, że powody do wstydu mają ci, którzy wyrzucają śmieci gdzie popadnie, a nie ci, którzy je zbierają. Wśród nich jest właśnie pani Katarzyna, która nie mogła patrzeć na leżące na ulicy papierki bądź butelki, dlatego zaczęła je zbierać. W pewnym momencie uznała jednak, że samo sprzątanie po kimś nie wystarczy i postanowiła podzielić się swoimi znaleziskami z internautami. Tak zrodziło się konto na Instagramie pod nazwą 525 steps.

Skąd nazwa? Właśnie tyle kroków dzieli dom pani Katarzyny od domu jej rodziców. Przemierzając tę trasę po okresie kwarantanny kobieta - jak mówi w rozmowie z Money.pl - uzbierała siedem 30-litrowych worków na śmieci, podczas gdy wcześniej wypełnienie takiego worka zabierało jej nawet dwa miesiące. To właśnie wtedy postanowiła publikować to co znalazła w sieci. Na instagramowym koncie 525 steps widzimy m.in. zdjęcia odpadów, które pani Katarzyna zebrała w trakcie zaledwie kilkuminutowego spaceru.

Dzisiaj zrobisz zakupy, ale nie wszędzie. Niedziela handlowa jest wyjątkowo rzadkaDzisiaj zrobisz zakupy, ale nie wszędzie. Niedziela handlowa jest wyjątkowo rzadkaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Polskę obiegły tragiczne informacje. Nie żyje słynny dziennikarz
2. Niemcy popełniają jeden błąd przez co liczba infekcji rośnie. Niestety, to samo robią Polacy
3. Jacek Kurski ma powody do złości, Sekielski mocno o kulisach jego ślubu. "Ja mam żonę i nie zamierzam się rozwodzić"

Co wyrzucają Polacy?

Co najczęściej znajduje? Pani Katarzyna w rozmowie z portalem wskazuje na tzw. “śmieci samochodowe”, gdyż trasa, którą najczęściej pokonuj to droga gminna położona w sąsiedztwie drogi krajowej i przemierzający nią kierowcy zatrzymują się na papierosa, albo by wyrzucić zalegające w pojeździe śmieci. Oprócz petów czy paczek po papierosach pani Katarzyna znajduje m.in. butelki, opakowania po fast foodach czy -co może szczególnie niepokoić - małe butelki po alkoholu.

- Myślę, że wyrzucają je kierowcy, którzy mieszkają w okolicy. Wracając do domu, zatrzymują się, wypijają zawartość i jadą dalej. Prawdopodobieństwo, że na tym krótkim odcinku zatrzyma ich policja, jest małe, więc czują się bezpiecznie - opowiada portalowi pani Katarzyna.

Zebrane na trasie śmieci kobieta przynosi do domu, segreguje a następnie wrzuca do odpowiednich kontenerów. Na dłuższe trasach pokonywane np. rowerem pani Katarzyna zabiera ze sobą plastikowe worki i rękawiczki i to co zbierze wrzuca do najbliższych pojemników.

Co istotne, prowadząc swój profil pani Katarzyna dowiedziała się, że takich osób jak ona jest więcej. Osoby te również sprzątają po innych i publikują swoje znaleziska w sieci.

McDonald's przestał się patyczkować. Grozi wzywaniem policji do klientówMcDonald's przestał się patyczkować. Grozi wzywaniem policji do klientówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna tragedia, śmierć przyszła niespodziewanie. Nie żyje Hanna Kurowska
  2. Jest ważne oświadczenie rządu. Wkrótce mogą wrócić dwa obostrzenia, duża część Polaków będzie niezadowolona
  3. Zderzyły się samoloty, są ofiary, nie mieli szans. Tragiczna wiadomość ze świata z samego rana
  4. Szumowski już nie taki przekonany, co do wesel. Zakłada ograniczenia
  5. ZUS w końcu otwiera sanatoria, jednak nie dla wszystkich. Wiele osób będzie musiało zdobyć nowe skierowanie
  6. NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądz
  7. Rodzinny grill omal nie skończył się niewyobrażalną tragedią. Kobieta przestrzega innych

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News