Adwokatki miały skorumpować służbę więzienną
Pikist
Autor Radosław Święcki - 21 Września 2020

Trzy adwokatki miały skorumpować dwudziestu funkcjonariuszy więziennych. W areszcie kwitł regularny nielegalny handel

Trzy adwokatki miały skorumpować prawie 20 funkcjonariuszy Służby Więziennej, dzięki czemu przestępcy mieli możliwość handlu w areszcie. Proceder trwał trzy lata, a kierował nim m.in. słynny “Słowik”.

Adwokatki korumpowały Służbę Więzienną?

Proceder korumpowania funkcjonariuszy Służby Więziennej w Areszcie Śledczym Warszawa-Białołęka opisuje dziennikarz Wirtualnej Polski Mariusz Gierszewski. Okazuje się, że funkcjonariusze nadzorujący widzenia bądź doprowadzający aresztowanych otrzymywali od przestępców comiesięczne wynagrodzenia w wysokości 1000 zł, w zamian za co umożliwiali handel m.in. marihuaną, telefonami komórkowymi, kartami mikro SD, perfumami czy alkoholem.

Według Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga trwającym co najmniej od 2017 roku procederem kierowali w areszcie słynny “Słowik”, czyli Andrzej Z., a także nieżyjący już Zbigniew C. (pseudonim Daks), oraz osławieni gangsterzy mokotowscy Sebastian L. (pseudonim “Lepa”) i Artur N. Na wolności pozostaje kilkuosobowa grupa, która kupowała dla nich narkotyki i towary.

Skok na naszą kasę. Kolejne banki śrubują opłatySkok na naszą kasę. Kolejne banki śrubują opłatyCzytaj dalej

Kluczową rolę, jak zauważa Wirtualna Polska odegrały jednak trzy adwokatki: Olga J., Monika Ch. i Anna C.,pracujące w zawodzie od kilku lat. Były one kurierkami i inkasentami gangu. Ich rolą było korumpowanie strażników, wnoszenie na teren aresztu narkotyków i innych towarów, a następnie odbieranie za nie pieniędzy podczas widzeń. Skorumpowani funkcjonariusze mieli przekazywać adwokatkom i przestępcom informacje np. o planowanych kontrolach cel, ale też dane innych funkcjonariuszy Służby Więziennej, by móc ich szantażować i zastraszać. Zajmowali się też dystrybucją towaru na terenie aresztu. Przestępcy mieli płacić za towary nie tylko podczas widzeń adwokackich, ale też podczas widzeń z rodziną. Rodziny miały dokonywać wpłat na rachunki bankowe prowadzone przez jedną z adwokatek.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Stało się, w aptekach obowiązuje nowe prawo. Polacy muszą być gotowi na duże ograniczenia
2. Rząd ogłosił nowe zasady w szkołach. Mają chronić uczniów, wielu rodziców jest jednak niezadowolonych
3. Sejm podjął decyzję, wiele psów również dostanie emeryturę. Ile wyniesie?

Polacy zadłużają się na potęgę. Liczba dłużników rośnie lawinowoPolacy zadłużają się na potęgę. Liczba dłużników rośnie lawinowoCzytaj dalej

Wygadał się skruszony gangster

Jak śledczy wpadli na trop procederu? Stało się to dzięki zeznaniom skruszonego gangstera, który zgodził się na współpracę w zamian za nadzwyczajne złagodzenie kary. Jego zeznania potwierdzono zeznaniami innych więźniów, a także historią rachunków bankowych.

Wspomniane adwokatki, jak informuje portal “wpadały” z przemytem już pod koniec zeszłego roku, gdy na terenie aresztu na Białołęce u Moniki Ch. znaleziono 3,5 grama marihuany. Z kolei w kwietniu br. Anna C. chciała wnieść na widzenie adwokackie suplementy diety i karty micro SD z zeskanowanymi dokumentami z akt jednego z postępowań Prokuratury Okręgowej. W obu przypadkach wszczęto odrębne śledztwa.

Decyzją Sądu Rejonowego dla Warszawy-Pragi adwokatki, a także funkcjonariusze Służby Więziennej trafiły na trzy miesiące do aresztu.

Rodzice prześlą Ci pieniądze, a Ty możesz zapłacić podatek. Grożą ci też sankcjeRodzice prześlą Ci pieniądze, a Ty możesz zapłacić podatek. Grożą ci też sankcjeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramatyczne sceny w Brazylii. Piłkarz zadźgał prezesa własnego klubu
  2. Muzyk odleciał na antenie TVP. Prowadzący próbował go uspokoić, musiał przerwać jego wypowiedź
  3. Najczęściej oszczędzamy na dwóch kategoriach produktów. Można liczyć na wiele rabatów
  4. Zmiana czasu 2020: kiedy zmieniamy godzinę z czasu letniego na zimowy?
  5. Wyjdziesz tylko do kiosku i się zdziwisz. Wycieczka do sklepu w piątek wieczorem już nie będzie potrzebna
  6. Egipskie ciemności na głównej ulicy. Nie naprawią latarni, bo złodzieje kradną kable
Straż miejska zyskała nowe uprawnienia. Mandat od niej dostaniesz znacznie łatwiejStraż miejska zyskała nowe uprawnienia. Mandat od niej dostaniesz znacznie łatwiejCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News