Słowacja zamyka granice
wikipedia/Adam midor
Autor Komunikaty prasowe - 13 Marca 2020

Sąsiadujący z Polską kraj zamyka swoje granice. Już od dzisiaj nie przekroczysz granicy

Słowacja zamyka granice dla cudzoziemców w związku z koronawirusem. Od piątku granicę będą mogły przekroczyć jedynie osoby z pobytem czasowym lub stałym. Na Słowacji jest obecnie 21 potwierdzonych przypadków zarażeń koronawirusem. 

Słowacja zamyka granice

Słowacja nie tylko blokuje granice dla przybyszów z obcych państw ale też zamyka szkoły, ośrodki narciarskie i kąpieliska. Wstrzymana będzie też międzynarodowa pasażerska komunikacja lotnicza, kolejowa i autobusowa z jednoczesnym utrzymaniem transportu towarowego. Te wszystkie obostrzenia będą obowiązywały od piątku przez 14 dni.

Pieniędzy w bankomatach może zabraknąć? Minister finansów zabrał głosPieniędzy w bankomatach może zabraknąć? Minister finansów zabrał głosCzytaj dalej

Słowacy obierają bardzo ostry kurs na walce z epidemią koronawirusa i ograniczają także godziny otwarcia urzędów, które będą dostępne dla interesantów tylko przez 3 godziny dziennie. Nieczynne będą galerie handlowe z wyjątkiem znajdujących się w nich sklepów spożywczych, aptek i drogerii. - Tymi regulacjami chcemy jedynie ograniczyć rozprzestrzenianie się zarażeń na Słowacji. Świat nie zatrzyma się na 14 dni. Nikomu nic się nie stanie, jeżeli nie pójdzie na basen, do kościoła czy na narty. Najważniejsze jest zdrowie i dlatego proszę was wszystkich, byście zachowywali się odpowiedzialnie” – przekazał premier Słowacji Peter Pellegrini.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Porażające słowa o. Rydzyka o sytuacji związanej z wirusem. Posumował krótko

Obowiązkowa kwarantanna

Wszystkie powracające z zagranicy osoby zostaną objęte obowiązkową kwarantanną, stosowaną dotąd tylko w przypadku podróży do Chin, Iranu, Korei Południowej oraz Włoch. Minister Sakova spodziewa się, że w najbliższych dniach do kraju wróci około 20 tys. Słowaków.

Decyzje ustępującego rządu w sprawie koronawirusa krytykuje potencjalny nowy premier Igor Matovicz, lider opozycyjnego dotąd ruchu Zwykli Obywatele i Niezależne Osobistości (OLaNO), który zajął pierwsze miejsce w przeprowadzonych 29 lutego wyborach parlamentarnych. Zarzuca on ekipie Pellegriniego bezczynność wobec kryzysu i brak planu reagowania na wzrost liczby zachorowań.

Zdaniem szefa rządu, Matovicz nie powinien kwestionować podjętych działań w sytuacji, gdy sam nie jest w stanie stworzyć większościowej koalicji.

Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  2. Ksiądz nie chce odwołać rekolekcji. Według niego gorszy od koronawirusa jest wirus atakujący duszę
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Z ostatniej chwili: Nie żyje kobieta z koronawirusem. 2 tygodnie temu wróciła z Polski na Ukrainę
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News