Słonie
pixabay
Autor Komunikaty prasowe - 8 Października 2019

Botswana zalegalizuje polowania na słonie. To może być koniec tego gatunku

Słonie afrykańskie mogą wyginąć, bowiem w Botswanie, gdzie dotąd funkcjonowały srogie restrykcje, zdecydowano się znieść zakaz polowań na te ssaki. To będzie oznaczać tylko jedno - rychłą zagładę tego gatunku zwierząt.

Słonie afrykańskie nie mają świetlanej przyszłości

Słonie w Botswanie przestaną być bezpieczne, za sprawą złagodzenia prawa, które od teraz pozwoli polować na te ssaki. Przez ostatnie pięć lat nie było to dozwolone, a w afrykańskim kraju pod względem ochrony tych zwierząt panowało surowe prawo, dzięki któremu w państwie żyje do tej pory 130 tysięcy słoni, co stanowi około jednej trzeciej gatunku w Afryce. Eksperci zajmujący się ochroną słoni alarmują, że złagodzenie restrykcji będzie oznaczało zagładę wielkich ssaków.

Populacja słoni maleje

Populacja słoni na czarnym kontynencie sukcesywnie maleje, w przeciągu ostatnich dziesięciu lat ubyło tam aż trzydzieści procent słoni. Problemem jest kłusownictwo. Jak informuje National-geographic.pl: “W 2018 roku zrzeszająca parki narodowe dedykowane temu gatunkowi organizacja Elephants Without Borders przeprowadziła lotnicze badania i znalazła właśnie na terenie Botswany miejsce prawdziwej rzezi słoni. Łącznie doliczono się szczątków 87 zwierząt i jest to największa tego typu tragedia, jaką do w historii zanotowali przyrodnicy. Lokalne władze jednak donosiły później, że organizacja zawyżyła liczby”.

Zmiana prawa wyrokiem śmierci dla całego gatunku

Były prezydent i obrońca przyrody Ian Kham, podczas swoich rządów bronił zakazu polowań na terenach publicznych Botswany. Jednak obecny przywódca kraju, Mokgweetsi Masisi, ma inne zdanie na ten temat. Niedawne susze w Afryce spowodowały przemieszczaniu się słoni, poszukujących źródeł wodnych, dlatego zdarzało się, że wielkie ssaki pojawiały się na osiedlach czy uprawach, stwarzając niebezpieczeństwo dla ludzi. Według nowej władzy, ma to być powodem zmiany prawa.

Szykuje się duża zmiana w 500 plus. Niepracujący dostaną mniej pieniędzy, pracujący za to więcejSzykuje się duża zmiana w 500 plus. Niepracujący dostaną mniej pieniędzy, pracujący za to więcejCzytaj dalej

Jak podaje National-geographic.pl, szefowa Wildlife Direct Paula Kahumnu, odniosła się do tego na Twitterze: “Spodziewajcie się masowej rzezi. Polowanie na słonie w Botswanie nie zapobiegnie konfliktom ludzi ze zwierzętami. Żaden myśliwy nie będzie ścigał słoni w wiosce, oni chcą tylko tych z wielkimi ciosami”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Nie żyje Janusz Kondratiuk. Polski reżyser zmagał się z rakiem trzustki, miał 76 lat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News