Sławomir Nowak
flickr
Autor Komunikaty prasowe - 19 Października 2019

Ukraiński sąd podjął decyzję w sprawie Sławomira Nowaka

Sławomir Nowak - zostało umorzone postępowanie administracyjne odnośnie zarzutów wobec jego oświadczenia majątkowego przez sąd rejonowy w Kijowie. “Jak podawała agencja Interfax, ukraińska Narodowa Agencja ds. Zapobiegania Korupcji (NAZK) dopatrzyła się nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym Nowaka, p.o. szefa Ukrawtodoru, Państwowej Agencji Dróg Ukrainy” - napisała Rzeczpospolita.pl.

Sławomir Nowak - postępowanie umorzone

Sławomir Nowak wedle NAZK, w deklaracji złożonej w 2018 r. za rok 2017 podał nierzetelne dane finansowe odnośnie wartości swojego samochodu i środków w banku. NAZK podało, że Nowak “pomylił” się o równowartość przeszło 100 stawek minimum socjalnego dla osób, które są zdolne do pracy, czyli 189,2 tys. hrywien (29,7 tys. zł). Rzeczpospolita.pl napisała: “Zdaniem Państwowej Agencji Dróg Ukrainy, zarzuty wobec Nowaka były bezpodstawne. Według niej, podana wartość samochodu powstała w oparciu o zapisy umowy leasingowej, a stan rachunków bankowych potwierdzały wyciąg”

W środę postępowanie administracyjne w tej sprawie zostało umorzone przez sąd rejonowy w Kijowie. Według sądu Nowak podał rzeczywistą wartość auta wynoszącą 81 300 zł, jednak kontroler sprawdzający oświadczenie popełnił błąd, nie biorąc pod uwagę obowiązującego w Polsce podatku VAT (23 proc.).

“Techniczny błąd”

“Z kolei w sprawie różnicy między zadeklarowaną a faktyczną wysokością środków na rachunkach bankowych Nowaka sąd orzekł, że doszło do nieprawidłowości na sumę 806,30 hrywien (ok. 123 zł). Zdaniem obrony, "techniczny błąd" w tej kwestii powstał z uwagi na przeciążenie Nowaka obowiązkami służbowymi” - podała Rzeczpospolita.pl. Sąd nie uznał, by doszło do wykroczenia prawnego, ze względu na to, że kwota, do której odnosił się błąd była mniejsza niż suma jednej stawki minimum socjalnego, jaka obowiązywała w roku, gdy oświadczenie majątkowe zostało złożone (1762 hrywny).

500 plus stanie się 400 plus. Nie można zahamować już tej zmiany500 plus stanie się 400 plus. Nie można zahamować już tej zmianyCzytaj dalej

Sławomir Nowak podał się do dymisji

Sławomir Nowak już wcześniej zdecydował się podać do dymisji, a powody tej decyzji motywował przyczynami osobistymi oraz szansą objęcia innego stanowiska, jaka została mu zaproponowana, jak napisał na Twitterze. Nie omieszkał też nieskromnie ocenić swoich zasług dla Ukrainy - wspomniał, że dzięki niemu w ciągu zaledwie trzech lat zreformowano sektor dróg, w niespotykanym wcześniej krótkim czasie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskim
  3. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  4. 19-latka nagle trafiła do szpitala. Urodziła, ale to nie było dziecko
  5. Emeryci dostaną od rządu po 10 tys. złotych dla każdego. Wiadomo już kiedy i jak to się odbędzie Następny

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News