Wicepremier zdradził możliwy termin ponownego otwarcia sklepów meblowych
eastnews/Cezary Pecold
Autor Radosław Święcki - 14 Listopada 2020

Ważne słowa wicepremiera o zniesieniu obostrzeń. Podał termin, który zaskoczył wielu

Musimy być maksymalnie zmobilizowani do tego, żeby walczyć nie tylko z pandemią, ale walczyć także o każde miejsce pracy w Polsce i o każdą polską firmę – powiedział w rozmowie z RMF FM wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Polityk zdradził również kiedy można spodziewać się choć częściowego zniesienia obostrzeń i tym samym ponownego otwarcia sklepów meblowych.

Kiedy wrócą sklepy meblowe?

Zamknięcie sklepów meblowych tydzień temu wywołało spore zamieszanie. Wszystko przez to, że gdy na początku listopada premier Mateusz Morawiecki ogłaszał kolejne obostrzenia, poinformował o zamknięciu od 7 listopada (póki co do końca tego miesiąca) obiektów handlowych lub usługowych o powierzchni sprzedaży lub świadczenia usług powyżej 2000 metrów kwadratowych.

Zakażony COVID-19 uciekł ze szpitala do Biedronki. Wydały go własne ręceZakażony COVID-19 uciekł ze szpitala do Biedronki. Wydały go własne ręceCzytaj dalej

Szef rządu podkreślił jednak, że zakaz handlu nie będzie dotyczył wszystkich placówek. Wśród przewidzianych wyjątków znalazły się sklepy z artykułami budowlanymi, ale już nie sklepy meblowe, które jak pierwotnie zakładano też będą otwarte. Ostatecznie wydane kilka godzin przed wejściem w życie rozporządzenie zakładało, że sklepy takie jak IKEA również mają pozostać zamknięte.

W sprawie zamknięcia sklepów meblowych interweniowało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. W poniedziałek doszło do rozmów przedstawicieli resortu z przedstawicielami branży.

Pytany dziś w porannym wywiadzie dla RMF FM o ponowne otwarcie sklepów meblowych wicepremier, a zarazem szef resortu rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin zdradził, że dziś odbędą się kolejne konsultacje w tej sprawie.

Resort się postarał, podatek jest nie do ominięcia. Nie zasłonisz się nawet związkiem małżeńskimResort się postarał, podatek jest nie do ominięcia. Nie zasłonisz się nawet związkiem małżeńskimCzytaj dalej

- Mam nadzieję, że każda z tych telekonferencji przybliża nas do pozytywnej decyzji – powiedział w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem szef resortu rozwoju, pracy i technologii.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Prawo do emerytury jest dla nich przekleństwem. Pożegnają się z pracą, w podobnej sytuacji jest prawie 40 tys. osób
2. Nieprawdopodobne, gra w Milionerach zajęła jej tylko minutę. Aż przykro patrzeć
3. Biedronka chce ponowić ostatni sprzedażowy sukces. Dzisiaj sklepy czeka szturm klientów, czekali na powtórkę

Jarosław Gowin podkreślił również dlaczego przywiązuje tak dużą wagę do ponownego otwarcia sklepów meblowych.

16-latek pomylił się przy kasie o 2,12 zł. Policja zakuła go w kajdanki i odwiozła radiowozem16-latek pomylił się przy kasie o 2,12 zł. Policja zakuła go w kajdanki i odwiozła radiowozemCzytaj dalej

- One są elementem systemu naczyń połączonych z przemysłem meblowym, który jest jedną z najważniejszych gałęzi polskiego eksportu, co więcej, polscy producenci bardzo dobrze wykorzystali czas pandemii, weszli w zerwane łańcuchy dostaw. Polskie meble sprzedają się jeszcze lepiej na całym świecie. Warto wspierać przemysł meblowy poprzez otwarcie sklepów – powiedział wicepremier.

Dopytywany o możliwy termin otwarcia sklepów meblowych Gowin podkreślił, że liczy na to, że krzywa wzrostu zachorowań na koronawirusa „wypłaszczy się w sposób trwały” i wówczas „jeżeli chodzi o sklepy, mam nadzieję, że grudzień, czyli ten miesiąc kluczowy z punktu widzenia obrotu w handlu, będzie już miesiącem o sklepach otwartych”.

Jarosław Gowin o lockdownie

Komentując brak wprowadzenia przez rząd lockdownu Gowin, podkreślił, że jest to „zasługa nas wszystkich i większej samodyscypliny”. Wicepremier dał do zrozumienia jednak, że ewentualne ponowne zamrożenie gospodarki to wciąż otwarty scenariusz.

- Musimy być maksymalnie zmobilizowani do tego, żeby walczyć nie tylko z pandemią, ale walczyć także o każde miejsce pracy w Polsce i o każdą polską firmę – powiedział szef resortu rozwoju, pracy i technologii.

Sondaż poparcia z ogromnym zaskoczeniem. Trzecią siłą partia, której nie ma w SejmieSondaż poparcia z ogromnym zaskoczeniem. Trzecią siłą partia, której nie ma w SejmieCzytaj dalej

Odnosząc się do zarzutu opozycji, że rząd manipuluje danymi dotyczącymi liczby zachorowań na koronawirusa z uwagi na zaniżanie testów, Gowin podkreślił, że to nieprawda, a testy są w tej chwili "bardzo precyzyjnie ukierunkowane". - Badania prowadzone są dużo precyzyjniej i te wyniki, które podaje ostatnio Ministerstwo Zdrowia są w pełni miarodajne - podkreślił wicepremier.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła zmiana planów. nie będzie blokad ulic. Kobiety wydały oświadczenie, w zamian inna akcja
  2. Ekspert wyjawił prawdę o testach na koronawirusa. W Polsce jest z nimi poważny problem
  3. Tysiące Polaków ma go w swoich domach i traktuje za normę. Ale już niedługo będzie czekała ich surowa kara
  4. Kasa fiskalna może być niedługo dla ciebie całkowicie zbędna. Wielkie zmiany w ewidencji
  5. Czas masz tylko do końca listopada. Potem 300 zł przepadnie na dobre
  6. Na jaw wyszło, co łączy Kamila Stocha i Piotra Żyłę. Zarabiają nie tylko na skokach, Justyna Żyła brała w tym udział
  7. Ekspresowy przepis na uwielbiane przez wszystkich ciasto bez pieczenia. Najlepsze do kawy lub herbaty
Straż Pożarna z pilnym komunikatem: Zamknijcie okna, zostańcie w domach. Akcja potrwa nawet kilkanaście godzinStraż Pożarna z pilnym komunikatem: Zamknijcie okna, zostańcie w domach. Akcja potrwa nawet kilkanaście godzinCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News