Sklepy, których już nie ma
PxHere
Autor Kasper Starużyk - 29 Czerwca 2020

W tych sklepach już nie zrobisz zakupów. W Polsce ich już nie ma

Sklepy TESCO wkrótce znikną z Polskich miast. Nie jest to jednak jedyna sieć, która zdecydowała się zamknąć swój biznes nad Wisłą. Przyglądamy się sklepom, w których już nie zrobimy zakupów.

Sklepy TESCO wkrótce znikną z polskich miast, zastąpią je markety duńskiej sieci Netto. TESCO zawitało do Polski w latach 90. Brytyjska sieć pojawiła się na miejscu niemieckiej marki HIT, by kilkanaście lat później w 2006 roku przejąć francuskiego Leader Price'a.

Sklepy znikają

Z kolei w 1995 roku w Polsce wystartowała sieć supermarketów BOMI. Były to delikatesy, oferujące towary "z górnej półki". Sklepy tej sieci zniknęły z rynku w 2016 roku, a część z nich przejęła inna "luksusowa" sieć - ALMA. Sama jednak musiała się zmierzyć z konkurencją ze strony dyskontów, wojnę tę ostatecznie przegrała. W tym samy roku, w którym zniknęło BOMI, ALMA także ogłosiła swoją upadłość i bankructwo.

Zagraniczne sieci przejmują inne sklepy

Sklepy REAL - pamiętacie je? Ogromne hipermarkety pojawiały się w licznych centrach handlowych i galeriach. REAL wystartował w Polsce pod koniec lat 90. Po wielu latach został jednak przejęty przez francuską sieć Auchan. Zanim do tego doszło sam przejął sieć GENAT, która powiązana była z Leader Pricem. Auchan przejął także niemieckie markety sieci BILLA.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. Wszystko się nagrało. Ludzie nie wytrzymali i zatrzymali homofobiczną ciężarówkę za mowę nienawiści wobec LGBT i szerzenie dezinformacji, interwencja policji

Osoby, które nie zastosują się do nowych przepisów lub podadzą informacje niezgodne ze stanem faktycznym muszą liczyć się z karami pieniężnymi w wysokości od 500 do 1500 złotych.

Sklepy Carrefour mają się dzisiaj świetnie. Mało kto jednak pamięta, że sieć ta wdarła się na polski rynek dzięki fali przejęć. Dzisiejszy Carrefour w dużej mierze opiera się dawnych marketach ALBERT oraz Hypernova. Sama Hypernova przez kilka lat funkcjonowała w marketach przejętych po sieci JUMBO.

Najciekawiej robi się gdy spojrzymy na Biedronkę. Okazuje się, że i ten niekwestionowany lider polskiego rynku umacniał się dzięki przejęciom. Jeżeli spojrzymy na historię polskich dyskontów, okaże się, że szyld Biedronki pojawił się w miejscu dawnych dyskontów PLUS DISCOUNT. Pamiętacie te sklepy, gdzie towar sprzedawano wprost z palet rozstawionych na podłogach? Wówczas nikt by się nie spodziewał, że współczesne sklepy będą wyglądały tak jak dzisiaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister Edukacji ogłosił wielkie zmiany od 1 września. Wielu rodziców jest oburzonych
  2. Dziwne zachowanie motorniczego tramwaju. Zaniepokojony pasażer wysłał nam nagranie"Dudowe" 1400 plus
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News