Skarbówka sprzedaje biżuterię z przemytu
Pixabay/Ankita_Gkd
Autor Wiktoria Pękalak - 19 Lutego 2021

Skarbówka zarobi na przemyconej biżuterii. Sprzeda za co najmniej 75 proc. wartości

Skarbówka ma głowę do interesów. Śląskie struktury Krajowej Administracji Skarbowej wystawiły na sprzedaż turecką biżuterię… z przemytu. Złote łańcuszki, pierścionki z kamieniami, sygnety, bransoletki i kolczyki wyceniono na ponad 232 tys. zł, zostanie sprzedana za nie mniej niż 75 proc. wartości.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak skarbówka stała się posiadaczem tureckiej biżuterii
  • Na ile wyceniono tureckie skarby
  • Na jakiej podstawie skarbówka sprzedaje rzeczy z przemytu

Skarbówka szuka zysku gdzie się da

Krajowa Administracja Skarbowa stara się pozyskać pieniądze w dość nietypowy sposób. Śląskie struktury skarbówki wystawiły na sprzedaż złotą biżuterię zarekwirowaną wiele lat temu podczas próby przemytu przez przejście graniczne w Cieszynie Boguszowicach.

Cenna turecka biżuteria to złote łańcuszki, pierścionki z kamieniami, sygnety, bransoletki i kolczyki. Towar zatrzymano na granicy podczas kontroli celnej, ponieważ jej właściciel nie zgłosił biżuterii do odprawy.

Cenna biżuteria

Złotych wyrobów jubilerskich do odprawy celnej nie zgłosił obywatel Turcji. Po zakończeniu postępowania biżuteria trafiła do sprzedaży. Według opinii rzeczoznawcy obecnie jej wartość wynosi ponad 232 tys. zł. Wartość wywołania to 75 proc. wartości szacunkowej, czyli ponad 174,1 tys. zł – przekazała nadkom. Grażyna Kmiecik z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach cytowana przez PAP.

Dziś mija termin składania ofert osób zainteresowanych kupnem biżuterii. Potencjalni kupcy mogli wysyłać swoje oferty drogą pocztową lub osobiście – w siedzibie Urzędu Skarbowego w Cieszynie. Tam też można oglądać biżuterię. Komisyjne otwarcie ofert ma nastąpić 25 lutego.

Radio ZET przekazało, że kupiec zostanie wyłoniony błyskawicznie - wygra najwyższa oferta. Wyniki przetargu mają zostać ogłoszone na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Perełki z przemytu

To niejedyna oferta Skarbówki. Krajowa Administracja Skarbowa sprzedaje samochody, biżuterię, bursztyn, a nawet jachty. Zwykle sprzedaż odbywała się za pośrednictwem tradycyjnych licytacji, jednak w związku z epidemią koronawirusa zaczęto organizować przetargi, które nie wymagają fizycznej obecności oferentów.

Skarbówka może sprzedawać tego typu rzeczy, kiedy zostaje wydane orzeczenie o przepadku przedmiotów na rzecz Skarbu Państwa, a sąd nie wyda postanowienia o zniszczeniu dowodów rzeczowych.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News