Skarb III Rzeszy poszukiwany przez łapówkarzy
Pixabay/olgelsch
Autor Wiktoria Pękalak - 26 Października 2020

Skarb III Rzeszy wart 100 mln zł przyciągnął oszustów. CBA zatrzymało 8 osób

Skarby zrabowane przez III Rzeszę stały się celem ośmiu osób, które manipulowały przy ich poszukiwaniu. Łapówkarze i powołujący się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych zostali zatrzymani przez CBA.

Skarb zrabowany przez III Rzeszę

Mazowiecka prokuratura krajowa prowadzi śledztwo, którego jednym z wątków jest sprawa dokumentów III Rzeszy, które są poszukiwane przez podejrzanych.

Wartość skarbu jest historycznie nieoceniona, w końcu chodzi o bezcenne pamiątki zrabowane podczas II wojny światowej. Poszukiwacze-oszuści spodziewali się 100 milionów złotych zysku.

Podczas poszukiwań zatrzymane osoby uciekały się do najróżniejszych sposobów, by uzyskiwać kolejne zgody. Aby odnaleźć skarb, powoływali się na wpływy w różnych instytucjach, między innymi w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków we Wrocławiu oraz w Lasach Państwowych.

CBA poinformowało, że zatrzymań dokonano na terenie Warszawy, Skarżyska-Kamiennej, Lublina, Gdańska, Sopotu, Krakowa i Tarnowa.

Nie mogli po prostu wytrzymać, żeby zrobić wesele pozabijali okna. Zabawa mogła się skończyć tylko w jeden sposóbNie mogli po prostu wytrzymać, żeby zrobić wesele pozabijali okna. Zabawa mogła się skończyć tylko w jeden sposóbCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. PKO BP apeluje do klientów. Fałszywi pracownicy banku mogą pozbawić cię wszystkich oszczędności
2. "Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny". Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegę
3. Emerycie, nie musisz opłacać jednego z rachunków. Grono seniorów zwolnionych jest z opłaty

Znane nazwiska

RMF FM24 przekazało, że wśród zatrzymanych znaleźli się także: były doradca samoobrony Piotr P. i jego żona Anna P., która była jedną z kobiet, które oskarżyły Andrzeja Leppera o molestowanie na fali głośnej seksafery w Samoobronie.

Podejrzanym mógł być także naukowiec z Dolnego Śląska, który zmarł, zanim śledczy znaleźli całość materiałów kluczowych w śledztwie.

RMF FM powołuje się na informacje PAP, z których wynika, że osoba znająca kulisy całej sprawy zdradziła, że podejrzani w sprawie, których zatrzymało CBA, mamili profesora załatwianiem pozwoleń na przekopywanie lasów państwowych.

Profesor miał być kluczową dla poszukiwań osobom, ponieważ to on miał wskazać, gdzie według jego wiedzy znajdują się skarby skradzione w czasie II wojny światowej przez III Rzeszę.

Portal Do Rzeczy poinformował, że pięciu zatrzymanych usłyszało zarzuty powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych, w tym w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków we Wrocławiu, Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych i u dolnośląskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków, a kolejnej trójce postawiono zarzuty udzielenia korzyści majątkowych w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucjach państwowych lub samorządowych. Tego typu czyny grożą karą pozbawienia wolności do 8 lat.

Prokuratura ustaliła, że przedsięwzięcie było dla zatrzymanych sporą inwestycją, ponieważ wartość przekazanych łapówek przekroczyła 70 tys. zł.

Koszmar naszych sąsiadów, sytuacja jest nie do opanowania. Tak źle jeszcze nie byłoKoszmar naszych sąsiadów, sytuacja jest nie do opanowania. Tak źle jeszcze nie byłoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak zakażony koronawirusem. "Apeluję: dbajcie o siebie"
  2. Mocne słowa ratowniczki do wszystkich osób nie noszących maseczek."Taki jesteś bohaterski? To zapraszam na SOR"
  3. Szykują się wielkie zmiany w godzinach dla seniorów. Apelowano o nie od początku
  4. Biedronka szykuje potężną niespodziankę. Będzie rozdawać vouchery na 20 złotych, musisz jednak być jednego dnia w sklepie
  5. Zwiększają dostawy maseczek i płynów do dezynfekcji. W jednej z największych sieci sklepów najprędzej je znajdziesz
  6. Tragedia z samego rana. Tajemnicza śmierć 35-letniego gwiazdora, pozostawił rodzinę, "jesteśmy w żałobie"
  7. Mikstura z ogórków kiszonych i czosnku ma piorunujące działanie. Przykra dolegliwość znika w klika chwil

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News