sinice
Autor Kasper Starużyk - 28 Lipca 2019

Sinice nadal psują plany urlopowiczom. Sprawdziliśmy gdzie można się kąpąć

Z powodu zakwitu sinic dziś nie można było kąpać się w Gdyni, większości kąpielisk Gdańska i Sopotu. Główny Inspektor Sanitarny wciąż uaktualnia informacje na swojej stronie internetowej, które kąpieliska danego dnia będą działały, a które nie.

Dziś rano zamknięta była większość kąpielisk Trójmiasta, ale także znaczna część Mierzei Helskiej, gdzie dostęp do kąpielsk turyści mają jedynie na Helu. Podobne obostrzenia dotyczące zakazu kąpieli zdecydowano się zastosować w Nadolu nad jeziorem Żarnowieckim. W weekend dostępne już było za to kąpielisko w Krynicy Morskiej, gdzie przez ostatnie dni także obowiązywał zakaz kąpieli. Aktualny stan kąpielisk i ich dostępność można znaleźć na mapie polskich kąpielisk uaktualnianej przez GIS.

Nad bezpieczeństwem polskich plaż czuwa sanepid i ratownicy, którzy codziennie rano monitorują jakość wody i podejmują decyzję o zakmnięciu bądź otwarciu plaży dla kąpiących. Niedostosowanie się do zakazu może objawić się wysypkami skórnymi, problemami z układem pokarmowym oraz zapaleniem spojówek. Dla udanego pobytu nad morzem wysoce niewskazane jest więc w tym roku wybieranie kąpielisk niestrzeżonych.

Wybrzeże Morza Bałtyckiego, które jest tego roku wyjątkowo ciepłe sprzyja rozwojowi i zakwitowi sinic. Istnieją podejrzenia, że niedawna awaria rurociągu ze ściekami przez którą do Bałtyku wyciekły duże ilości znieczyszczeń mogła mieć również wpływ na obfitość sinic w tym roku.

Samochód Beaty Kempy zaatakowany w Brukseli. Kierowca ciężko pobitySamochód Beaty Kempy zaatakowany w Brukseli. Kierowca ciężko pobityCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. 28-latka bez wyższego wykształcenia w rządzie
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągniecie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News