Były premier a obecnie europoseł Silvio Berlusconi zarażony koronawirusem
biznesinfo
Autor Radosław Święcki - 2 Września 2020

Światowe media obiegła nagła informacja. Jeden z najpopularniejszych polityków Europy zarażony koronawirusem

Jeden z najpopularniejszych europejskich polityków Silvio Berlusconi zarażony koronawirusem - poinformowało biuro lidera partii Forza Italia, a w przeszłości trzykrotnego włoskiego premiera. To kolejny w ostatnim czasie przypadek polityka zakażonego koronawirusem.

Silvio Berlusconi zarażony

83-letni Silvio Berlusconi zarażony koronawirusem. Biuro lidera partii Forza Italia poinformowało w środę, że miał on przeprowadzone testy na koronawirusa, który dwukrotnie dał wynik dodatni. Polityk, jak podaje Polska Agencja Prasowa znajduje się obecnie w izolacji w swoim domu w Arcone w pobliżu Mediolanu. Mimo choroby Berlusconi nie zwalnia tempa i przygotowuje się do udziału w kampanii wyborczej kandydatów Forza Italia w jesiennych wyborach lokalnych.

Przypomnijmy, że Berlusconi trzykrotnie stał na czele włoskiego rządu. Po raz pierwszy urząd premiera pełnił w latach 1994-1995, a następnie w latach 2001-2006 oraz w latach 2008-2011. W ubiegłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskał mandat eurodeputowanego, tym samym wracając do sprawowania funkcji publicznych po kilkuletniej przerwie spowodowanej wyrokiem skazującym za przestępstwa podatkowe za sprawą którego miał zakaz pełnienia funkcji publicznych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zachowanie wszystkich zasad w szkołach jest niemożliwe? Niepokojące słowa nauczycieli
2. Od dzisiaj kierowcy w poważnych tarapatach. Tym razem posypią się wyjątkowo srogie kary
3. Pojawił się poważny problem z ZUS-em. Wiele osób może mieć kłopot z otrzymaniem obiecanych pieniędzy

Inni zakażeni

Berlusconi to kolejny w ostatnim czasie przypadek polityka zarażonego koronawirusem. Wirus dopadł m.in. byłą premier Ukrainy Julię Tymoszenko. Współpracownicy szefowej partii Batkwiszczyna informowali niedawno, że znajduje się ona w stanie ciężkim. Wszystko wskazuje jednak na to, że stan zdrowia Tymoszenko poprawia się o czym poinformowała w mediach społecznościowych sama była premier. - Prawie dwa tygodnie walki z ciężką chorobą zmieniają poczucie rzeczywistości. Ale o tym porozmawiamy trochę później... A dzisiaj, w końcu, kryzysowy stan udało się przetrwać, i choć do wyzdrowienia jeszcze daleko, teraz jest już możliwy powrót krok po kroku do normalnego życia - napisała na Facebooku Tymoszenko.

Z kolei w kwietniu na koronawirusa zachorował brytyjski premier Boris Johnson. Początkowo był leczony w domu, gdy jednak jego stan się pogorszył trafił na tydzień do szpitala, gdzie spędził trzy dni na oddziale intensywnej terapii. Po opuszczeniu szpitala przebywał w swoim wiejskim domu i nie prowadził żadnej aktywności rządowej. Do pracy wrócił blisko po miesiącu od wykrycia zakażenia.

Z koronawirusem zmagali się również polscy politycy tacy jak m.in. minister środowiska Michał Woś, eurodeputowany PSL Adam Jarubas, senator ludowców Jan Filip Libicki. W ostatnich dniach o zakażeniu poinformował prezydencki minister Adam Kwiatkowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Była rywalka Agnieszki Radwańskiej walczy ze śmiertelną chorobą. W szpitalu rozgrywa najważniejszy mecz życia
  2. Rząd podjął decyzję. Rozporządzenie podpisane. Klamka zapadła
  3. Nauczyciele mają dość, coraz więcej rezygnuje z nauczania. Zamiast tego wybierają specjalne świadczenie
  4. Tajemnicze odkrycie w Himalajach. Wyniki badań ujawniły przerażającą prawdę
  5. Polowanie kontrolerów trwa, mogą zapukać i do ciebie. Wiemy już kogo czekają wysokie kary po 735 zł
  6. Tajna receptura na gołąbki babci Reginy, z daleka czuć ich wybitny aromat
Zrobiła zakupy w Biedronce. Po wyjściu dostała wezwanie do zapłaty dodatkowych 90 zł, powód wprawia w oniemienieZrobiła zakupy w Biedronce. Po wyjściu dostała wezwanie do zapłaty dodatkowych 90 zł, powód wprawia w oniemienieCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News