Siłownie i baseny wracają, ale z konkretnymi zaleceniami
Wikipedia/Kanclerz99
Autor Radosław Święcki - 2 Czerwca 2020

Pojawiły się kolejne zalecenia rządu. W niektórych miejscach limity osób pozostają

Już w tym tygodniu wchodzi w życie 4. etap odmrażania polskiej gospodarki. Ministerstwo Rozwoju opublikowało zalecenia m.in. dla siłowni, basenów czy saun. Wytyczne zakładają wprowadzenie limitu osób, które mogą przebywać w obiekcie.

Siłownie i baseny z zaleceniami

- Już za kilka dni wkroczymy w 4. etap luzowania obostrzeń dotyczących funkcjonowania poszczególnych sektorów polskiej gospodarki – informuje Ministerstwo Rozwoju.

Luzowanie obostrzeń, które nastąpi 6 czerwca zakłada powrót po 2,5 miesięcznej przerwie m.in. siłowni, basenów, a także saun. Miejsce te będą jednak funkcjonowały nieco inaczej niż przed pandemią koronawirusa. Resort rozwoju przedstawił zalecenia, których szczegóły podaje Money.pl.

Jeśli chodzi o siłownie i kluby fitness, to konieczne będzie zachowanie 1,5-metrowej odległości między urządzeniami do ćwiczeń (wykluczenie sprzętu, który nie spełnia wymogów co do odległości lub dopuszczenie do używania co drugiego urządzenia) oraz dwumetrowej odległości między ćwiczącymi, zaś liczba klientów powinna zostać ograniczona w taki sposób, by na jedną osobę przypadało 10 m2.

Kontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grupKontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grupCzytaj dalej

Ministerstwo Rozwoju zaleca również, by pracownicy siłowni lub klubu fitness powyżej 60. roku życia lub przewlekle chorzy nie byli angażowani w bezpośredni kontakt z klientem. Klienci po 60. roku życia, przewlekle chorzy lub otyli powinni natomiast ćwiczyć w godzinach mniej obleganych bądź w ogóle zaniechać ćwiczeń w okresie zagrożenia epidemicznego.

Siłownie i kluby fitness muszą również pamiętać o umieszczeniu dozowników z płynem do dezynfekcji rąk na recepcji, a także przy wyjściu z toalet i przy każdej sali do ćwiczeń. Konieczna będzie również dezynfekcja powierzchni dotykowych (np. uchwyty, poręcze, drążki, czy włączniki świateł bądź urządzeń), a także urządzeń z których korzystanie zakończyli klienci.

Resort rekomenduje również, by praca na siłowniach i w klubach fitness została zorganizowana z uwzględnieniem systemu zmianowego i rotacyjnego. Sami pracownicy powinni zaś ograniczyć równoczesne korzystanie z przestrzeni wspólnych i wprowadzić różne godziny przerw. Jeśli to możliwe powinni również unikać dojazdu do pracy środkami komunikacji miejskiej.

ZUS idzie na liczne ustępstwa. Na pomoc liczy ponad 3,5 mln PolakówZUS idzie na liczne ustępstwa. Na pomoc liczy ponad 3,5 mln PolakówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Nie żyje 22-latka napadnięta i zgwałcona w kościele. Tragedia, o której piszą największe, światowe media

Zalecenia dot. basenów

Ministerstwo Rozwoju wydało również zalecenia dotyczące basenów. Liczba osób korzystających z nich powinna być ustalana dla każdego obiektu oddzielnie, jednak nie może przekraczać 50 proc. maksymalnego obłożenia obiektu i nie więcej niż 150 osób. Resort rekomenduje by przy wejściu do obiektu należy podać informację o liczbie osób, które mogą z niego korzystać w tym samym czasie, a z jednego toru jednocześnie mogą korzystać maksymalnie cztery osoby.

Ponadto niezbędne będzie zachowanie dystansu 2-metrowej odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce oraz w otoczeniu pływalni - szatni, przebieralni, toalet, natrysków, brodzika - poprzez zastosowanie widocznych wskazówek i utrzymywanie co najmniej dwumetrowej odległości także podczas pływania w basenie.

Resort zaleca również równomierne rozmieszczenie osób kąpiących się lub pływających w niecce basenowej, bądź rozważenie podziału powierzchni basenu za pomocą lin/pływaków na mniejsze fragmenty w dużych obiektach. W przypadku małych niecek i jacuzzi, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu społecznego, zaleca się z nich korzystać pojedynczo lub w gronie osób wspólnie zamieszkujących.

Wraca temat złota ukrytego przez Niemców na Dolnym Śląsku. Jedna z fundacji rzekomo zna miejsce jego ukryciaWraca temat złota ukrytego przez Niemców na Dolnym Śląsku. Jedna z fundacji rzekomo zna miejsce jego ukryciaCzytaj dalej

W przypadku basenów również będzie istniał obowiązek regularnej dezynfekcji powierzchni wspólnych w strefie wejścia, szatni, przebieralni, z którymi stykają się użytkownicy. Na basenach nie wolno prowadzić dezynfekcji natryskowej większych powierzchni przy użyciu środków dezynfekcyjnych na bazie alkoholu, gdyż istnieje ryzyko podwyższenia stężenia par w powietrzu i przekroczenia granicy wybuchowości.

Z kolei w zaleceniach dotyczących saun wskazano obowiązek ograniczenia liczby osób korzystających do 2 osób jednocześnie, a także obowiązkowe korzystanie z saun boso, bez okrycia wierzchniego za wyjątkiem ręcznika (drzwi do sauny muszą pozostać zamknięte w celu utrzymania żądanej temperatury). Resort rekomenduje zamknięcie saun, które nie zapewniają temperatury większej niż 60 stopni C.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany polski piłkarz nie żyje. W niedzielę trafił do szpitala, miał tylko 46-lat
  2. Media obiegła smutna wiadomość. Fatalny finał poszukiwań 4-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności
Dziś ty także możesz stracić dostęp do telewizji. Wszystko zależy od sprzętu, jaki masz w domuDziś ty także możesz stracić dostęp do telewizji. Wszystko zależy od sprzętu, jaki masz w domuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News