By Snehalkanodia - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26255408
By Snehalkanodia - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26255408
Autor Stanisław Węgrowski - 18 Maja 2020

Kiedy otwarcie klubów fitness i siłowni? Prawdopodobnie nie będziemy już musieli długo czekać

Siłownie i kluby fitness pozostają zamknięte, ale niewykluczone, że już niedługo amatorzy sportu znów będą mogli z nich korzystać. Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zdradziła w rozmowie z Radiem Zet, kiedy można się spodziewać otwarcia siłowni i klubów fitness.

Siłownia wciąż nieczynna

W zeszłym tygodniu rząd ogłosił wprowadzenie trzeciego etapu odmrażania gospodarki. Od poniedziałku 18 maja znów otwarte są salony fryzjerskie, kosmetyczne, a także gastronomia. Do pracy wróciły bary i restauracje. Działalność tych miejsc podlega ścisłym regułom sanitarnym. Jednak siłownie i kluby fitness pozostają zamknięte i długo nie było żadnych informacji na temat ich planowanego otwarcia.

Powstaje nowa partia polityczna, zakłada ją jeden z kandydatów na prezydenta. Znajdzie sympatyków?Powstaje nowa partia polityczna, zakłada ją jeden z kandydatów na prezydenta. Znajdzie sympatyków?Czytaj dalej

Kiedy powrócą siłownie i kluby fitness?

Wiele osób wyczekuje otwarcia siłowni i klubów fitness. Kiedy można spodziewać się ich otwarcia? Gościem Radia Zet była wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, która odpowiedziała na pytanie Beaty Lubeckiej o przywrócenie siłowni i klubów fitness.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Ważna deklaracja Łukasza Szumowskiego. Chodzi o obowiązek noszenia maseczek, czekają nas zmiany?

- W tym tygodniu będziemy kontynuować konsultacje z branżą fitness. Wiemy, że większą odporność na koronawirusa mają sprawni i zdrowi. Możliwość uprawiania sportu jest więc bardzo ważna - powiedziała minister rozwoju w rozmowie z Radiem Zet.

Siłownie i kluby fitness otwarte już w czerwcu?

Wicepremier przyznała też, że to właśnie siłownie i kluby fitness będą uwzględniane w kolejnym etapie odmrażania gospodarki, którego można się spodziewać najwcześniej za dwa tygodnie.

- Kolejne etapy odmrażania gospodarki planowane są mniej więcej w interwałach dwutygodniowych. Dwa tygodnie bowiem wirus się rozwija i możemy zobaczyć, jak dużo jest nowych zachorowań - tłumaczyła minister rozwoju.

Wicepremier zaznaczyła, że rekomendacje w sprawie znoszenia ograniczeń wydaje minister zdrowia, a na ich podstawie decyduje szef rządu. Może być więc tak, że kluby fitness i siłownie zostaną otwarte już za dwa tygodnie, czyli na początku czerwca.

Powołując się na słowa ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, wicepremier powiedziała, że “musimy się nauczyć żyć z pandemią jeszcze przez co najmniej kilkanaście miesięcy”.

Już wiadomo, kto może wjechać do Polski bez kwarantanny. Jest listaJuż wiadomo, kto może wjechać do Polski bez kwarantanny. Jest listaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śpij słodko aniołku. Wzruszający pogrzeb zamordowanej Kornelii. Morze łez w kościele
  2. Łukasz Szumowski przekazał najnowsze informacje. Poważne zmiany od 1 czerwca
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Gdzie kręcono kultowego "Janosika"? Wyjątkowe miejsce na mapie Polski
Kultowe zawody czasów słusznie minionych. W PRL wielu chciało pracować właśnie takKultowe zawody czasów słusznie minionych. W PRL wielu chciało pracować właśnie takCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News