SGH prawdziwą kuźnią prezesów
pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 15 Lutego 2020

Jedna uczelnia prawdziwą kuźnią prezesów. Ukończyło ją 2/3 szefów dużych firm

SGH, czyli Szkoła Główna Handlowa została ukończona przez aż dwie trzecie szefów dużych firm. Oprócz SGH w czołówce znalazły się jeszcze inne uczelnie takie jak Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz Politechnika Warszawska.

SGH kuźnią prezesów

SGH okazała się prawdziwym matecznikiem prezesów w Polsce. Czy studia na tej uczelni zapewniają lukratywną pozycję? Z pewnością nie, choć liczba osób zajmujących kierownicze stanowiska, a mających dyplom SGH, robi wrażenie. Prezesi najczęściej kończą naukę na SGH z wykształceniem technicznym lub ekonomicznym.

Prezesi, jeśli nie są po SGH, zazwyczaj posiadają dyplom takich uczelni jak: Uniwersytet Warszawski, Politechnika Śląska w Gliwicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Politechnika Gdańska.

981 zł trafi do prawie 10 mln Polaków. Pieniądze możesz dostać także i ty981 zł trafi do prawie 10 mln Polaków. Pieniądze możesz dostać także i tyCzytaj dalej

Atuty SGH

Media zwracają uwagę na liczne atuty SGH. Szkoła Główna Handlowa oferuje m.in. indywidualną ścieżkę kształcenia, nowoczesną ofertę edukacyjną. Rektor SGH, prof. Marek Rocki, przekonuje natomiast, że studenci SGH korzystają z wiedzy rozlicznych przedsiębiorstw, co dobrze przygotowuje pod kątem poszukiwania pracy na polskim i zagranicznym rynku pracy.

Prezesi po SGH

Wśród absolwentów SGH można wymienić takie osoby jak: Marek Dietl (GPW), Czesław Warsewicz (PKP Cargo), Piotr Wójcik (Wójcik Meble). Ten ostatni zresztą podkreśla: “Okazuje się jednak, że kontakty z czasów studenckich często pozwalają mi na czerpanie wiedzy i doświadczeń z innych branż”.

Już wiadomo, w której sieciówce kupisz najtaniej. Na zakupach zaoszczędzisz nawet 27,87 złJuż wiadomo, w której sieciówce kupisz najtaniej. Na zakupach zaoszczędzisz nawet 27,87 złCzytaj dalej

SGH to doskonała uczelnia dla osób, które planują rozpocząć karierę w biznesie. Oferta jest bogata. Uczelnia oferuje studia licencjackie, magisterskie, doktoranckie, podyplomowe. Zaletą jest dostęp do ofert szkoleń, praktyk i doradztwa zawodowego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fiskus zrobił podatnikom "prezent". Nie wiemy czy się śmiać czy płakać
  2. Nie żyje 16-letnia Karolina. Nastolatka przez pół życia walczyła z chorobą
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Tysiące seniorów mogą stracić trzynastą emeryturę. Zadecyduje jeden szczegół, o którym mało kto wie
Auta luksusowe, które najczęściej kupują Polacy w 2020 roku. TOP 10 [GALERIA]Auta luksusowe, które najczęściej kupują Polacy w 2020 roku. TOP 10 [GALERIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News