Seryjny morderca znowu na wolności.
Unsplash/Damir Spanic
Autor Wiktoria Pękalak - 10 Września 2020

Z więzienia uciekł seryjny morderca. Udało mu się już nie pierwszy raz

Seryjny morderca na wolności - to nie pierwsza jego ucieczka. Mimo wieku nie traci dziarskości. W wieku 60 lat znowu udało mu się przechytrzyć wymiar sprawiedliwości. Trwa ogólnokrajowa obława.

Seryjny morderca na wolności

Mowa o 60-letnim Giuseppe Mastinim, skazanym na dożywocie za morderstwa, napady i porwania. Mężczyzna po raz kolejny nie wrócił z przepustki do więzienia o zaostrzonym rygorze w Sassari na Sardynii, w związku z czym policja rozpoczęła obławę na skalę całego kraju.

Wyrok dożywocia Mastini usłyszał w 1989 roku, jednak swoją “karierę” rozpoczął o wiele wcześniej - jako nastolatek. Podczas nieudanego napadu zabił wówczas motorniczego. Szczyt jego aktywności przypada na lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte, kiedy bał się go cały Rzym. Mężczyzna dokonywał wiele przestępstw, w tym morderstwa, porwania i włamania.

Szykuje się kolejna ulga podatkowa. Zaoszczędzisz dzięki niej mnóstwo pieniędzySzykuje się kolejna ulga podatkowa. Zaoszczędzisz dzięki niej mnóstwo pieniędzyCzytaj dalej

Policja powiązała go także ze sprawą morderstwa włoskiego reżysera Pier Paolo Pasoliniego, znanego m.in z kontrowersyjnego filmu “Salo, czyli 120 dni Sodomy”. Podejrzenia spadły na Mastiniego, ponieważ policja zatrzymała go, gdy jeździł włoskimi ulicami samochodem artysty. Seryjny morderca złożył wyczerpujące zeznania, które jednak później wycofał.

Pierwsza ucieczka Mastiniego miała miejsce w 1987 roku. Nie wrócił wówczas z przepustki, którą otrzymał za dobre sprawowanie. Seryjny morderca był nieuchwytny przez dwa lata, podczas których dopuszczał się napadów, porwań oraz morderstwa. Jego ofiarą stał się policjant, z kolei inny został ranny.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Skarb Putina potężną bronią Rosji. Dzięki niemu ucisza Zachód i trzyma kraj na powierzchni
2. Twój organizm wysyła sygnał S.O.S. Co o zdrowiu mówi wygląd paznokci?

Właśnie wtedy, gdy został złapany w 1989 roku skazano go na dożywocie. W więzieniu przesiedział 25 lat, po których otrzymał przepustkę na koncert The Prodigy w Rzymie. Mężczyzna, wówczas 54-letni z przepustki nie wrócił.

Wiceminister ogłosił kwotę minimalnej emerytury w 2021 roku. Seniorzy załamują ręceWiceminister ogłosił kwotę minimalnej emerytury w 2021 roku. Seniorzy załamują ręceCzytaj dalej

Po jakimś czasie ponownie mógł oglądać świat jedynie zza więziennych krat, nie trwało to jednak długo. W 2017 roku ponownie uciekł wykorzystując tym razem pracę poza murami więzienia. Jego wolność nie trwała długo, ponieważ po kilku tygodniach schwytano go i umieszczono w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Rygor nie był chyba jednak tak ostry, ponieważ niedawno seryjny morderca znowu uciekł.

Jego ucieczki stały się przyczynkiem do dyskusji dotyczących działania włoskiego prawa.

Skazali go na śmierć, a potem został posłem. Sąd wytłumaczył dlaczegoSkazali go na śmierć, a potem został posłem. Sąd wytłumaczył dlaczegoCzytaj dalej

- Trzeba natychmiast zmienić ustawodawstwo, które pozwała tego typu przestępcom wychodzić na wolność - powiedział cytowany przez Polsat News Vincenzo Chianese, prezes związku policjantów - Nie tylko po to, by za każdym razem nie trzeba było ostrzegać rodzin ofiar, a tym samym odnawiać ich bólu, ale także dlatego, że poczucie bezkarności w naszym kraju głęboko podważa zaufanie do państwa - dodał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Andrzej Gołota przegrał z nim w 52 sekundy. Teraz jego rywal zdradza, jak tego dokonał
  2. Został zwolniony z Pytania na śniadanie z dnia na dzień. Teraz odpowiada na pytania o kłótnie za kulisami
  3. Nowy podatek wciąż z problemami. Wątpliwości nie milkną, płacą grube pieniądze, a i tak nie są pewni czy prawidłowo
  4. Tragiczna informacja dla seniorów, obiecanej podwyżki emerytur nie będzie. Nie ma na nią pieniędzy
  5. Duda obiecywał 4 mld zł na specjalny fundusz. Po pół roku Polacy wciąż nie zobaczyli ani złotówki
  6. Patrycja nie żyje, jej partner zrobił jej niesłychaną krzywdę. Na jaw właśnie wyszły porażające fakty
Dokonano niezwykłego odkrycia w Polsce. Według naukowców szczątki pochodzą sprzed 116 tys. latDokonano niezwykłego odkrycia w Polsce. Według naukowców szczątki pochodzą sprzed 116 tys. latCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News