Ser żółty z konserwantem
pxhere
Autor Komunikaty prasowe - 3 Listopada 2019

Popularny ser naszpikowany konserwantem. Na ciepło zmienia się w chemiczną bombę

Ser żółty może być groźny dla naszego zdrowia. Okazuje się, że popularny dodatek do kanapek często zawiera niezdrowe konserwanty: azotan sodu i potasu. Podgrzewanie ich jest groźne dla zdrowia, gdyż wydzielają toksyczne substancje.

Ser żółty - zwróć uwagę na skład

Ser żółty może być niebezpieczny dla naszego zdrowia. Wszystko przez to, że dodawane są do niego niebezpieczne dla zdrowia konserwanty, których nie należy podgrzewać, gdyż wydzielają toksyczne substancje. Pojawia się pytanie: po co zatem dodaje się je do produktu spożywczego i kto na to zezwala?

Czy jest możliwe znalezienie sera żółtego bez konserwantów?

Do produkcji zdrowego i dobrej jakości sera żółtego potrzebne są jedynie cztery proste składniki: mleko, bakterie kwasu mlekowego, podpuszczka i sól. Okazuje się, że nie jest łatwo znaleźć w sklepach produkty z takim składem. Portal Finanse.wp.pl przeprowadził śledztwo dziennikarskie i okazało się, że wśród kilkudziesięciu produktów jedynie kilka posiadało pożądany skład.

Fiat 126p był dumą FSM. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanciFiat 126p był dumą FSM. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanciCzytaj dalej

Barwniki i stabilizatory

Okazało się, że większość paczkowanych serów zawierała barwniki i stabilizator, których co prawda szkodliwe działanie nie zostało udowodnione, jednak nie ma żadnego uzasadnienia dla ich dodawania do produktów. Jednak największy festiwal sztucznych dodatków rozpoczął się, gdy przyszło do sprawdzenia składów serów na wagę. Można je sprawdzić w dostępnej obok gabloty wydrukowanej “książce”.

Składy niektórych serów, które można tam znaleźć wprawiają w osłupienie - zostają w nich wymienione np. azotan potasu i sodu. Dietetyk i kardiolog interwencyjny z Centrum Badawczego Współczesnej Terapii "Bez Kalorii" dr Michał Mularczyk tłumaczy, że spożywanie produktów z takim składem może być bardzo groźne dla zdrowia, a nawet wywoływać raka: “Pod wpływem temperatury i niskiego pH w żołądku, część azotanów przekształca się w organizmie człowieka w azotyny, czyli związki niesamowicie toksyczne. One z kolei przerabiane są na nitrozoaminy, które są rakotwórcze” - powiedział lekarz.

Mandat za prędkość za niski. Nowy taryfikator mandatów będzie sporym straszakiem dla kierowcówMandat za prędkość za niski. Nowy taryfikator mandatów będzie sporym straszakiem dla kierowcówCzytaj dalej

Najtańszy ser najbardziej niebezpieczny dla zdrowia

Sery z najgorszym składem mają analogicznie najniższe ceny. Najtańszy produkt, którego cena wynosiła w sklepie jedyne 13,99 za kilogram w promocji zawierał niemal całą tablicę Mendelejewa, w tym wymienione wyżej azotan sodu i potasu. Zagagadnięta ekspedientka powiedziała, że wyrób nie jest produktem seropodobnym, co okazało się jedyną pozytywna wiadomością.

Tosty mogą przestać ci smakować

Ser żółty przeważnie używany jest do tostów, których przygotowanie polega na podgrzewaniu. Właśnie wówczas dochodzi do wydzielania groźnych substancji. “Częste spożywanie podgrzewanych produktów z azotanami może doprowadzić do zatruć, bólów głowy i reakcji alergicznych, dlatego powinniśmy na nie szczególnie uważać” - wyjaśnia dr Mularczyk. Zatem jedyne co nam pozostaje, by uniknąć szkodliwych substancji w artykułach żywieniowych, to dokładne czytanie ich produktów. W przeciwnym razie możemy narazić nasze zdrowie na niebezpieczeństwo.

Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. złWaloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. złCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny bat na kierowców. Mandat 500 zł za popularną metodę prowadzenia auta
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  4. ZUS masowo zabiera zasiłki. Matki pozostają bez środków do życia
  5. Nie żyje wybitna Polka. O jej śmierci poinformował Prezydent Andrzej Duda
  6. GIS pilnie wycofuje popularną przyprawę. Jest skażona groźną bakterią, lepiej od razu ją wyrzucić
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News