Selgros wycofuje kaszę gryczaną marki Topseller XXL. Jej spożycie może być niebezpieczne dla zdrowia
jaymethunt / Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 19 Stycznia 2020

Niebezpieczny środek w popularnej kaszy. Sieciówka wycofuje cały zapas z półek

Selgros Cash & Carry poinformował w komunikacie na swojej stronie internetowej o wycofaniu ze sprzedaży produktu, który może być niebezpieczny dla zdrowia.

Selgros wycofuje popularny produkt

Selgros Cash & Carry opublikował na swojej stronie internetowej komunikat o wycofaniu ze sprzedaży dwóch partii kaszy gryczanej Topseller XXL. Konsumenci, którzy posiadają ten produkt w domu, nie powinny go spożywać.

Wycofanie produktu związane jest z wynikiem badań laboratoryjnych, w których stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu Ochratoksyny A w produkcie oznaczonym numerem partii 09.10.19B/PL z datą minimalnej trwałości 01.2021.

Mandat na 500 zł podczas spaceru po lesie. Ty też możesz go dostaćMandat na 500 zł podczas spaceru po lesie. Ty też możesz go dostaćCzytaj dalej

Jak podaje portal food-info.net, Ochratoksyny są wytwarzane przez kilka szczepów grzybów rodzaju Aspergillus i Pencillium. Grzyby te stanowią duże zagrożenie zakażenia żywności.

Selgros wycofuje dwie partie kaszy gryczanej

Selgros podaje także dokładne dane na temat wycofanego produktu:

  • Topseller XXL Kasza gryczana prażona 5 kg
  • Numer partii: 08.10.19B/PL data ważności 01.2021
  • Numer partii: 06.11.19B/PL data ważności 02.2021
  • Producent: Cenos Sp. z o.o., ul. Sikorskiego 22, 62-300 Września

“W związku z powyższym, jeśli jesteście Państwo w posiadaniu ww. produktu, prosimy o wycofanie go ze sprzedaży/obrotu oraz o kontakt z halą Selgros, w której produkt został zakupiony w celu dokonania zwrotu" - prosi sieć Selgros w komunikacie.

Lidl i Biedronka zaprezentowały najlepsze produkty w tym tygodniu. Trzeba się spieszyćLidl i Biedronka zaprezentowały najlepsze produkty w tym tygodniu. Trzeba się spieszyćCzytaj dalej

Selgros przeprasza klientów

Sieć Selgros wycofuje produkt w trosce o bezpieczeństwo i najwyższą jakość oferowanych produktów. “Serdecznie przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z zaistniałą sytuacją” - napisano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej sieci Selgros Cash & Carry.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  2. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  3. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  4. Wspaniała wiadomość dla kobiet. Dostaną większe emerytury, muszą spełnić jeden warunek
Czy wychowano Cię tak, aby okazywać sprzątaczce ten sam szacunek, co prezesowi wielkiej firmy?Czy wychowano Cię tak, aby okazywać sprzątaczce ten sam szacunek, co prezesowi wielkiej firmy?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News