pilne
bzinesinfo
Autor Paulina Musianek - 7 Maja 2020

Sejm podjął decyzję ws. głosowania korespondencyjnego. Co teraz?

Sejm zagłosował w sprawie ustawy dotyczącej głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 2020 r. Jaki będzie kolejny krok?

Sejm zagłosował

Po odrzuceniu ustawy dot. głosowania korespondencyjnego przez Senat, wróciła ona do Sejmu. Dzisiaj rano podjął on decyzję ws. weta Senatu. Stanowisko izby wyższej zostało odrzucone.

W głosowaniu wzięło udział 460 posłów. 236 było za, 213 zagłosowało przeciw. 11 osób wstrzymało się od głosu. Za odrzuceniem uchwały Senatu głosowali wszyscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości, czyli 235 osób. Przeciw głosowała niemal cała Koalicja Obywatelska (133 ze 134 posłów) - oprócz Jerzego Borowczaka. Przeciw była również Lewica (49) i PSL-Kukiz15 (30) oraz poseł niezrzeszony.

Wstrzymali się za to wszyscy (11 posłów) z koła Konfederacji. Zaraz po głosowaniu na sali rozległy się pojedyncze brawa i buczenie ze strony opozycjonistów. Teraz ustawa trafi do prezydenta.

Sejm przyjął zmiany w podatkach. Opozycja alarmuje, przekazanych zostanie zbyt dużo informacji o obywatelachSejm przyjął zmiany w podatkach. Opozycja alarmuje, przekazanych zostanie zbyt dużo informacji o obywatelachCzytaj dalej

Oświadczenie Kaczyńskiego i Gowina

Przypomnijmy - w środę wieczorem - tuż po debacie wyborczej na antenie TVP - Jarosław Kaczyński wraz z Jarosławem Gowinem wydali oświadczenie. Poinformowali, że ze względu na odrzucenie przez opozycję wszystkich propozycji umożliwiających przeprowadzenie wyborów prezydenckich w terminie konstytucyjnym, partie PiS i Porozumienie Jarosława Gowina opracowały rozwiązanie, które zapewni Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach.

"Po upływie terminu 10 maja 2020 r. oraz przewidywanym stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, Marszałek Sejmu RP ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie" - oświadczył prezes PiS.

Złe wieści dla osób trzymających oszczędności w bankach. Aktywa nie ochronią już kapitałuZłe wieści dla osób trzymających oszczędności w bankach. Aktywa nie ochronią już kapitałuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Silny wiatr i deszcz. Zalane ulice, podtopienia, powalone drzewa
  2. Nie żyje wybitny muzyk. Pokonała go straszna choroba
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Pilne oświadczenie Andrzeja Dudy. Ogromne zaskoczenie również dla turystów
Szykuje się nowy podatek? Chcą opodatkować rzeczy, których używamy na co dzieńSzykuje się nowy podatek? Chcą opodatkować rzeczy, których używamy na co dzieńCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News