Santander redukuje zatrudnienie
Wikipedia/Wegavision, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37756536
Autor Maria Glinka - 22 Listopada 2020

Santander wydał bardzo przykry komunikat. Po decyzji banku nawet 2 tysiące osób będzie załamanych

Santander podjął trudną decyzję o redukcji zatrudnienia. Do końca roku pracę w banku straci ok. 2 tys. osób. Koszt zmniejszenia liczby pracowników jest szacowany na 121 mln zł.

Santander porozumiał się ze związkami zawodowymi w sprawie redukcji zatrudnienia

Santander postanowił radykalnie ograniczyć liczbę pracowników. Szczegóły całego przedsięwzięcia zostały uzgodnione ze wszystkimi związkami zawodowymi, które działają w banku.

Interia podaje, że po konsultacjach Santander podjął decyzję o przeprowadzeniu zwolnień grupowych do 31 grudnia 2020 r. Procedura obejmie maksymalnie 2 tys. zatrudnionych. Strony porozumienia określiły już kryteria wyboru pracowników, których umowy o pracę zostaną rozwiązane w trybie zwolnień grupowych.

Santander i związkowcy porozumieli się także w kwestii wysokości odpraw i dodatkowych świadczeń. Co więcej, udało im się dookreślić zakres programu pomocy, z którego będą mogły skorzystać zwalniane osoby.

Kaufland podjął kluczową decyzję przed świętami. Tysiące osób czeka fantastyczna niespodziankaKaufland podjął kluczową decyzję przed świętami. Tysiące osób czeka fantastyczna niespodziankaCzytaj dalej

Astronomiczne koszty zwolnień w Santanderze

Santander szacuje, że koszt przeprowadzenia redukcji zatrudnienia wyniesie ok. 121 mln zł. W oficjalnym oświadczeniu, do którego dotarł Forsal, Santander przekazał, że „rezerwa restrukturyzacyjna z tego tytułu obciąży wynik finansowy banku w czwartym kwartale 2020 r.”.

Pierwsze doniesienia na temat ograniczenia liczby pracowników banku ujrzały światło dzienne w październiku. Już wtedy Santander zapowiadał, że pracę straci łącznie 2 tys. osób zatrudnionych zarówno w centrali, jak i w dystrybucji.

Według pierwotnych założeń procedura miała być rozciągnięta w czasie aż do 2022 r. Ostatecznie Santander postanowił przyspieszyć redukowanie zatrudnienia.

Kierowco, przygotuj więcej gotówki. Na stacji paliw mogą cię zaskoczyćKierowco, przygotuj więcej gotówki. Na stacji paliw mogą cię zaskoczyćCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Jeden z ulubionych produktów Polaków srogo podrożeje. W sklepach czekają nas mocne podwyżki?
 3. Zadziwiające sugestie wobec Niemców w Wiadomościach TVP. "Kto nie zna historii, skazany jest na jej powtarzanie"
 4. Właściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięcia

Santander w ścisłej czołówce banków w Polsce

Santander Bank Polska SA jest trzecim bankiem w Polsce zarówno pod względem aktywów, jak i w kontekście liczby placówek. Pod koniec 2019 r. aktywa banku wyniosły łącznie 209,48 mld zł. Od listopada 2016 r. prezesem zarządu banku jest Michał Gajewski.

Według najnowszego raportu autorstwa portalu prnews.pl w Santander plasuje się również na trzecim miejscu w aspekcie liczby klientów. W III kwartale 2020 r. konto w tym banku posiadało ponad 5,1 mln osób, spośród których 4,7 mln stanowią użytkownicy indywidualni.

Za wysłanie jednego SMS-a mieli otrzymać gotówkę. Tysiące ludzi może mówić o wielkim nieszczęściuZa wysłanie jednego SMS-a mieli otrzymać gotówkę. Tysiące ludzi może mówić o wielkim nieszczęściuCzytaj dalej

Od 2011 r. bank należy do hiszpańskiej grupy Santander. W latach 2001-2018 figurował pod nazwą Bank Zachodni WBK, a rebranding na nazwę „Santander” zainicjował w 2014 r. ówczesny prezes zarządu banku – premier Mateusz Morawiecki.

Spółki należące do grupy Santander BP proponują klientom szeroki wachlarz usług. Do dyspozycji użytkowników pozostają takie rozwiązania jak: ubezpieczenia, leasing, faktoring czy fundusze inwestycyjne.

W Pompejach dokonano spektakularnego odkrycia. Archeolodzy po prostu oniemieliW Pompejach dokonano spektakularnego odkrycia. Archeolodzy po prostu oniemieliCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Przyszli przed Pałac Prezydencki ze zdjęciem i stoją. Mają ze sobą flagi, maseczki z błyskawicami i transparenty
 3. Tragiczny wypadek na S7. Przyjechał naprawić samochód znajomej, zginął pod kołami tira
 4. Żyją tylko z rent i emerytur, ale będą musieli zapłacić wysokie koszty sądowe. Gorzka przegrana z Biedronką
 5. Ile się zarabia na walkach Fame MMA? Krocie, jakich wielu się nie spodziewało
 6. Zakupy w Internecie nie bez haczyków. Jeśli nie zwrócisz uwagi na kilka rzeczy, dasz się złapać
 7. Michał Probierz nagle wypowiedział się o Jerzym Brzęczku. Nikt się nie spodziewał jego słów, mocna opinia
 8. Ewa Wachowicz odkryła dużo lepszy przepis na kotlety schabowe. Są niespotykanie pachnące i delikatne
Belgijski region zrywa stosunki dyplomatyczne z Polską. Przez PiSBelgijski region zrywa stosunki dyplomatyczne z Polską. Przez PiSCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News