Santander wymyślił niecodzienny sposób zakładania konta
BiznesInfo
Autor Radosław Święcki - 14 Grudnia 2020

Santander pochwalił się nową usługą. W czasie pandemii może się szczególnie przydać

Niecodzienny pomysł Santander Banku Polska, który może okazać się szczególnie przydatny w okresie pandemii. Bank umożliwia klientom otwarcie konta za pomocą...selfie. Rozwiązanie to ma jeszcze bardziej uprościć otwieranie konta drogą online.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  • W jaki niecodzienny sposób można założyć konto w Santanderze,
  • W jaki sposób można otworzyć konto w banku bez wychodzenia z domu
  • W jakim banku bank planuje zamknięcie 1000 oddziałów

Zrobisz selfie, otworzysz konto w Santanderze

O dość zaskakującym rozwiązaniu informuje Santander Bank Polska. Może się ono okazać szczególnie przydatne w okresie pandemii, gdy zalecane jest możliwie jak najrzadsze wychodzenie z domu. Bank wprowadza dla klientów możliwość otwarcia konta za pomocą selfie. Rozwiązanie to ma jeszcze bardziej zachęcić do otwierania konta drogą online, co jak informuje bank czyni obecnie co czwarty nowy klient banku.

Santander Bank Polska informuje w komunikacie prasowym, że klienci, którzy będą chcieli otworzyć konto za pomocą selfie, tak jak dotychczas, będą musieli samodzielnie wypełnić wniosek o konto. Inne będą tylko niektóre kroki procesu.

- W przypadku konta na zdjęcie bank prosi klienta o zrobienie zdjęcia twarzy, zdjęcia dowodu osobistego oraz wykonanie prostych gestów, np. kiwnięcie głową czy mrugnięcie oczami. Na tej podstawie, za pomocą automatycznych metod biometrycznych, potwierdza tożsamość przyszłego klienta – informuje Santander Bank Polska.

By założyć „Konto Jakie Chcę” w ten sposób należy ściągnąć aplikację Santander mobile i na głównym ekranie wybrać „Oferta>Załóż konto”. Nowa wersja aplikacji ma być dostępna w ciągu kilku dni.

Przedstawiciele Santander Banku Polska zwracają uwagę, że biometria jako sposób potwierdzania tożsamości klientów, staje się coraz bardziej popularna również w bankach.

- Teraz udostępniamy kolejną, prostą i intuicyjną metodę otwierania konta w pełni zdalnie, bez połączenia wideo z doradcą, wychodzenia z domu czy kontaktu z kurierem. Rozwiązanie to zapewnia jeszcze większą wygodę – komentuje cytowany w komunikacie Tomasz Niewiedział z Santander Bank Polska.

Bank przypomina, że dotychczas klienci, którzy chcieli bez wychodzenia z domu otworzyć konto, mogli skorzystać z jednej z trzech metod potwierdzania tożsamości. Chodzi o rozmowę wideo z doradcą (po wypełnieniu wniosku przyszły klient łączy się z doradcą, który potwierdza jego tożsamość) i przelew internetowy z konta w innym banku (po wypełnieniu wniosku klient robi przelew na 1 zł z innego banku, a bank na tej podstawie potwierdza jego tożsamość).

Założenie zdalnie konta w Santander Banku Polska jest również możliwe przy pomocy kuriera - klient składa wniosek, umowę dostarcza mu kurier, który potwierdza jego tożsamość, a podpisana umowa trafia z powrotem do banku.

Trudna sytuacja Santandera

Przypomnijmy, że głównym akcjonariuszem Santander Banku Polska jest hiszpański Santander. Jak niedawno informowaliśmy bank w najbliższym półroczu planuje likwidację 1000 swoich oddziałów w Hiszpanii, przez co pracę jak podaje agencja EFE może stracić ok. 4 tys. osób.

Bank nie chce pozostawić swoich pracowników na lodzie, w związku z czym zaproponował, by osoby po 55 roku życia mogły przejść na wcześniejszą emeryturę, z kolei pozostali mogliby znaleźć zatrudnienie w innych spółkach powiązanych z Santanderem.

Porażająca kara dla Biedronki. Sieć musi zapłacić ponad 723 mln złPorażająca kara dla Biedronki. Sieć musi zapłacić ponad 723 mln złCzytaj dalej

Artykuły polecane przez redakcję Biznesinfo:

  1. Potwierdzone: Rząd przygotowuje nowy program dla seniorów. Jest się z czego cieszyć, na start 40 mln zł
  2. 66-latka znalazła na ulicy 10 tys. zł. Później policjantom opadły szczęki
  3. Zapomnisz i zapłacisz nawet 8400 zł. Od nowego roku kary dla właścicieli aut wystrzelą jak nigdy wcześniej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News