Santander
Wikipedia/Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim w województwie łódzkim
Autor Paulina Musianek - 4 Września 2019

Santander również przechodzi rewolucje i wprowadza duże zmiany

Santander Bank Polska, podobnie jak inne banki działające w naszym kraju, zmienia zasady logowania do bankowości internetowej i mobilnej. Powodem tej rewolucji jest unijna dyrektywa PSD2, która wejdzie w życie 14 września.

Santander Bank Polska wprowadza zmiany

Santander poinformował swoich klientów o zmianach, na które powinni być przygotowani już za dwa tygodnie. 14 września bank zgodnie z unijną dyrektywą PSD2 wprowadzi zmiany w logowaniu do bankowości internetowej i mobilnej. Sam login i hasło nie wystarczy do zalogowania się. Wymagany będzie również wysłany SMS-em kod autoryzacyjny. Zmiany te to tzw. silne uwierzytelnianie.

"Zmiany mają na celu podniesienie Państwa bezpieczeństwa w korzystaniu m.in. z kanałów zdalnych i związane są z wdrożeniem dyrektywy PSD2" - czytamy w komunikacie, który ukazał się każdemu klientowi banku przy logowaniu.

Przy logowaniu oprócz podania loginu lub hasła, będzie trzeba również wpisać kod, wysłany przez bank wiadomością SMS lub potwierdzić logowanie tokenem albo mobilnym podpisem. Większość jednak na pewno wybierze tę pierwszą opcję.

Urządzenie zaufane i płatności zbliżeniowe

Zapisanie komputera czy tabletu jako urządzenia zaufanego pozwoli klientom Santandera ominąć autoryzację logowania. Co więcej, długość sesji w bankowości internetowej i mobilnej skróci się do 5 minut.

Zmiany dotkną również płatności zbliżeniowych. Częściej trzeba będzie wprowadzać swój PIN, nawet gdy kwota będzie niewielka. "Możemy częściej niż do tej pory prosić Państwa o podanie kodu PIN, gdy płacą Państwo zbliżeniowo kartą na kwotę mniejszą niż 50 złotych" - pisze Santander w komunikacie na swojej stronie internetowej.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News