Saint Petersburg
GoodFreePhotos
Autor Paulina Musianek - 1 Października 2019

Sankt Petersburg otwiera się na turystów. W tym tych z Polski

Sankt Petersburg teraz bardziej dostępny dla turystów. Od 1 października Rosja wprowadza darmową e-wizę dla turystów odwiedzających region leningradzki. 

Sankt Petersburg bez opłat

Sankt Petersburg otwiera się na turystów. Wiele osób ucieszył fakt, że Rosja postanowiła wprowadzić system wiz elektronicznych, który upoważnia do bezpłatnego pobytu w obwodzie leningradzkim obywateli 53 państw, w tym Polski. System wchodzi w życie 1 października. Od dzisiaj na podstawie wiz w formie dokumentów elektronicznych będzie można wjechać do Federacji Rosyjskiej, przez punkty kontrolne granicy państwowej znajdujące się na terytorium Sankt Petersburga i obwodu leningradzkiego. Podobny system dla podróży na rosyjski Daleki Wschód i do obwodu kaliningradzkiego działa już od 1 lipca.

Rosyjski rząd uważa, że wprowadzenie ułatwień w przekraczaniu granicy wpłynie na rozwoju turystyki i tym samym wzrost dochodów z tej branży. Jak czytamy na onet.pl, biura podróży w Sankt Petersburgu przewidują, że od października liczba zagranicznych gości wzrośnie nawet o 50%. Liczba turystów rocznie odwiedzających miasto może wzrosnąć z 8 do 12 mln.

Masz mieszkanie w bloku? 12 milionów Polaków dostanie pieniądze od rząduMasz mieszkanie w bloku? 12 milionów Polaków dostanie pieniądze od rząduCzytaj dalej

Wizy do Sankt Petersburga

Uzyskanie e-wizy jest bezpłatne. Pozwala ona na ośmiodniowy pobyt na terenie obwodu leningradzkiego. E-wiza wydawana będzie na wniosek wypełniony elektronicznie bez konieczności uzyskania zaproszenia ani zaświadczenia o rezerwacji hotelu. Formularz znajdziecie tutaj: evisacheck.kdmid.ru. Wizę należy złożyć nie wcześniej niż 20 dni i nie później niż cztery dni przed planowaną do Rosji podróżą. Wydawana jest w ciągu czterech dni, informację o jej uzyskaniu wnioskodawca otrzyma na podany adres mailowy. Otrzymaną wizę należy wydrukować lub zachować w smartfonie.

Bez wątpienia możliwość zwiedzenia Sankt Petersburga bez konieczności wyrabiania tradycyjnej wizy sprawi, że miasto odwiedzi o wiele więcej turystów. Sankt Petersburg został ogłoszony przez UNESCO ósmym najatrakcyjniejszym miastem świata. Mówi się też o nim, że jest najpiękniejszym miastem na wschód od Paryża oraz że jest “Wenecją Północy”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Zdjęcie ślubne, które wprost uwielbiali. Po czasie zauważyli na nim jeden, paraliżujący ze strachu szczegół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News