Sanepid maseczki Polacy
Unsplash.com Tai's Captures
Autor Konrad Karpiuk - 18 Czerwca 2020

Polacy masowo ściągają maseczki mimo nakazu, sanepid ma dość. Kontrole w sklepach, ciebie też może spotkać kara

Sanepid ma już dość lekceważenia przez Polaków przepisów epidemicznych. Po tym, jak rząd zdjął niektóre ograniczenia, wiele osób zaczęło zbyt swobodnie podchodzić do zaleceń i nakazów Ministerstwa Zdrowia. W związku z tym mają rozpocząć się kontrole na dużą skalę.

Jak podaje RMF FM, w Trójmieście w długi weekend pojawiło się mnóstwo turystów. Mimo tłumu, który uniemożliwiał zachowanie bezpiecznej odległości, mało kto zasłaniał nos i usta. Dla przypomnienia zgodnie z obecnymi przepisami na zewnątrz nie musimy nosić maseczki, chyba że nie ma możliwości zachowania bezpiecznej odległości dwóch metrów od innych osób, wtedy musimy zasłaniać twarz.

Wypadek Tomasza Hajto do dziś budzi ogromne emocje. Internauci nie mogą mu zapomnieć śmiertelnego potrącenia staruszkiWypadek Tomasza Hajto do dziś budzi ogromne emocje. Internauci nie mogą mu zapomnieć śmiertelnego potrącenia staruszkiCzytaj dalej

Sanepid nie jest zadowolony z zachowania Polaków

- Jeżeli nie można zachować odległości dwóch metrów, jest to bezwzględny wymóg. Tego nikt nie odwołał. Dlatego trochę niepokojące są te obrazki z długiego weekendu. Z niepokojem patrzymy też na liczbę dodatnich wyników z dzisiaj. Mamy sześć kolejnych, potwierdzonych dodatnich przypadków zakażeń koronawirusem na Pomorzu. A były już takie dni, kiedy nie było ich w ogóle- - powiedziała dla RMF FM zastępca dyrektora gdańskiego sanepidu, Anna Obuchowska.

Po weekendowych incydentach sanepid miał poprosić gdańską policję, aby zaostrzyć kontrole i bardziej zwracać uwagę na to, jak obywatele przestrzegają przepisów epidemicznych. Szczególnie w miejscach, które są atrakcjami turystycznymi. Mimo to policja wystawiła w ostatni weekend zaledwie sześć mandatów, co nie zadowala sanepidu.

Biedronka ledwo zakończyła hitową akcję, a rusza z kolejną. Tnie ceny o 50%, ale tylko na 3 dniBiedronka ledwo zakończyła hitową akcję, a rusza z kolejną. Tnie ceny o 50%, ale tylko na 3 dniCzytaj dalej

Mają być ostrzejsze kontrole, sanepid będzie naciskał na policję

Jak stwierdziła Obuchowska w rozmowie z RMF FM, rezultaty policji nie napawają optymizmem, ale ma nadzieję, że w kolejnych dniach sytuacja się poprawi. Sanepid planuje naciskać na policję, aby wzmocnić kontrole i częściej karać obywateli nieprzestrzegających przepisów, co ma pomóc w opanowaniu sytuacji epidemicznej.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Kamil Durczok w opłakanej sytuacji. Ma poważne problemy zdrowotne, “przede mną trudna bitwa”

- Będziemy starali się przekonać organy porządkowe, do tego, żeby zintensyfikowały swoje działania. Widzimy, że mogłoby być więcej tych działań i w tym kierunku będziemy prowadzić rozmowy - skwitowała przedstawicielka sanepidu w rozmowie z radiem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. IMGW wydało pilne ostrzeżenie niemalże dla całego kraju. Polacy muszą uważać na niszczycielski żywioł
  2. Ogromny skandal w McDonald's. Klienci oburzeni niewyobrażalnym zachowaniem. W sieci zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Prawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej Brytanii
Banki nie będą miały litości. Jeśli posiadasz konto bankowe, też możesz oberwaćBanki nie będą miały litości. Jeśli posiadasz konto bankowe, też możesz oberwaćCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News