Sanatoria wracają po trzech miesiącach
Wikipedia/Jackowy
Autor Radosław Święcki - 30 Maja 2020

Znów będzie można jeździć do sanatoriów, znana jest data. Nie będzie to jednak takie proste

Sanatoria wracają! Wyjazd na turnus uzdrowiskowy będzie możliwy już od połowy czerwca. Osoby, które straciły swoje turnusy przez pandemię nie będą uprzywilejowane, a wyjazdy będą się odbywały zgodnie z pierwotną listą uprawnionych. O tym kto ostatecznie będzie mógł znaleźć się w sanatorium zdecyduje wynik badania na obecność koronawirusa.

Sanatoria wracają po 3 miesiącach

Wyjazdy do sanatoriów zostały odwołane w połowie marca w związku z postępującą pandemią koronawirusa.

- W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, od dnia 14 marca 2020 r. do odwołania Zakład Ubezpieczeń Społecznych wstrzymuje czasowo wyjazdy do ośrodków sanatoryjnych. Jeżeli posiadasz potwierdzone przez oddział wojewódzki NFZ, skierowanie na leczenie uzdrowiskowe, które ma rozpocząć się po 14 marca 2020 roku – NIE JEDŹ, ZOSTAŃ W DOMU. Skierowanie do sanatorium będzie mogło być zrealizowane w późniejszym terminie, z zachowaniem obecnego miejsca w kolejce oczekujących – komunikat tej treści pojawił się wówczas na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia.

Okazuje się, że sanatoria zniknęły niemal dokładnie na trzy miesiące, bowiem – jak informuje radio RMF FM - w związku z luzowaniem kolejnych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, turnusy uzdrowiskowe wracają od 15 czerwca. Już w przyszłym tygodniu Narodowy Fundusz Zdrowia będzie wysyłał informacje do osób, które będą mogły wyjechać do sanatorium. Okazuje się, że uprzywilejowane nie zostaną osoby, które przez pandemię straciły swoje turnusy, w związku z czym wyjazdy będą odbywały się zgodnie z pierwotną listą uprawnionych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Majątek nowej prezes Sądu Najwyższego zwala z nóg. Ujawniamy

Obowiązkowy test na koronawirusa

Osoby, które miały odwołane wyjazdy – jak podaje rozgłośnia - będą w miarę możliwości uzupełniały miejsca w sanatoriach, przy czym w pierwszej kolejności turnus dokończą osoby, którym w połowie marca go przerwano. Dopiero później skierowania dostaną osoby, którym przepadły wyjazdy w kwietniu i w maju. Osoby, których turnus planowany jest na drugą połowę czerwca, mogą wkrótce spodziewać się informacji ze strony NFZ, a także zaproszenia na test na obecność koronawirusa, którego negatywny wynik jest warunkiem wyjazdu do sanatorium. Test będzie obowiązkowy.

- Na 6. dzień przed udaniem się na turnus sanatoryjny osoba, która będzie się wybierała na taki turnus, będzie miała obowiązek na drive-thru przeprowadzenia testu – informuje reporter RMF FM.

Polacy boją się o swoje oszczędności. Coraz więcej osób decyduje się na jeden ruch, aby je ochronićPolacy boją się o swoje oszczędności. Coraz więcej osób decyduje się na jeden ruch, aby je ochronićCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że nie będzie problemu z miejscami dla osób, które przez pandemię koronawirusa straciły swoje terminy. Resort spodziewa się, że wiele osób z powodu obawy przed wirusem zdecyduje się na rezygnację z wyjazd do sanatorium. Takie osoby nie stracą miejsca w kolejce do sanatorium, bo po złożeniu wniosku zostaną przywrócone na listę, ale po odwołaniu stanu epidemii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  2. Pielgrzymka na Jasną Górę zatrzymana. Interweniowała policja, wiele osób oburzonych
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. 5 turystów tragicznie zginęło, tylko odpoczywali na plaży. Sąd wydał wyrok, milionowe odszkodowania
Gdzie i kiedy będziemy musieli nadal nosić maseczki? Rząd podał szczegółowe wytyczneGdzie i kiedy będziemy musieli nadal nosić maseczki? Rząd podał szczegółowe wytyczneCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News