samochod-publicdomainpictures-georgehodan
publicdomainpictures.net
Autor Stanisław Węgrowski - 30 Marca 2020

Ważny komunikat dla kierowców. Resort przygotował specjalny wykaz

Samochód powinien regularnie przechodzić badanie techniczne. Ale co mają zrobić kierowcy w obecnej sytuacji, gdy ograniczono możliwości poruszania się? Ze względu na pojawiające się wątpliwości Ministerstwo Infrastruktury przygotowało “wykaz dobrych praktyk”.

Samochód do kontroli? Może być problem

Wielu kierowców zapewne zastanawia się teraz, czy będzie można oddać samochód do stacji kontroli pojazdów. Ze względu na ograniczenia narzucane przez rząd w zakresie poruszania się i wychodzenia z domu, a także możliwości prowadzenia określonej działalności nie jest pewne, czy takie stacje kontroli będą funkcjonować. A badanie techniczne samochodu jest obowiązkowe.

Oficjalnie: są nowe, ważne zmiany w godzinach pracy i nie tylko. Wielu się nie spodobająOficjalnie: są nowe, ważne zmiany w godzinach pracy i nie tylko. Wielu się nie spodobająCzytaj dalej

Samochód na razie będzie można oddać na badanie

Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów poinformowała, że ze względu na epidemię koronawirusa otrzymuje coraz więcej pytań o to, czy stacje kontroli pojazdów będą funkcjonować i czy można oddać samochód na przegląd. Z kolei przedsiębiorcy pytają, czy jeśli działalność stacji kontroli zostanie zawieszona lub ograniczona, to czy zostaną przekazane wytyczne, jak należy postępować w kontaktach z użytkownikami samochodów, którzy przyjadą na badanie techniczne.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Córka Kowalskiej nie może samodzielnie oddychać. Piosenkarka właśnie przekazała druzgocącą wiadomość

W związku z tym PISKP zwrócił się w tej sprawie z zapytaniem do Departamentu Transportu Drogowego Ministerstwa Infrastruktury. Z uzyskanej odpowiedzi wynika, że obecnie nie jest planowane zawieszenie funkcjonowania stacji kontroli pojazdów. Samochód będzie można oddać na badanie techniczne.

GIS: ważne zalecenia dla osób noszących okulary i soczewki kontaktowe. Jedna rzecz może uratować ich przed zakażeniemGIS: ważne zalecenia dla osób noszących okulary i soczewki kontaktowe. Jedna rzecz może uratować ich przed zakażeniemCzytaj dalej

Resort infrastruktury ma zalecenia dla stacji kontroli pojazdów

Ministerstwo Infrastruktury we współpracy z Izbą oraz ITS przygotowało “wykaz dobrych praktyk”, które rekomenduje zastosować na stacjach kontroli pojazdów, żeby zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa i zachować ostrożność.

Jak czytamy w odpowiedzi wysłanej do PISKP, resort proponuje następujące działania:

 1. Ograniczyć do minimum kontakt użytkownika pojazdu z diagnostą.
 2. Jeśli to możliwe, użytkownik pojazdu powinien w nim pozostać i wykonywać polecenia diagnosty związane z wykonywaniem badania.
 3. Zaleca się, aby w miarę możliwości opłaty za badania techniczne były wnoszone w formie bezgotówkowej.
 4. Jeśli kilku użytkowników oczekuje na badanie techniczne, powinni zostać w swoim pojeździe.
 5. Jeśli zostanie zaobserwowany zły lub podejrzany stan zdrowia, postępować zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Resort zwraca też uwagę, że to pracodawca powinien zapewnić i zorganizować takie warunki pracy, aby były one bezpieczne dla pracowników, uwzględniając zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego podawane przez GIS i MZ.

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy
 2. Transport chorych seniorów obrzucony kamieniami. Zatrważające doniesienia z objętej epidemią Hiszpanii
 3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
 4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
 5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
 6. Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem. Pierwszy przypadek na świecie, łzy napływają do oczu
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News