Samochód w 2020 droższy
pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 22 Grudnia 2019

Używane samochody droższe w 2020. Więcej nawet za starszy model

Samochody używane w 2020 roku zdecydowanie podrożeją w wyniku zaostrzonych przepisów dotyczących norm emisji spalin nałożonych przez Unię Europejską - informuje dziennik.pl. Okazuje się, że normy te nie dotyczą tylko nowo produkowanych aut, ale również tych, które fabryki opuściły wiele lat temu.

Samochody używane coraz droższe

Samochody używane w 2020 roku zdecydowanie podrożeją w wyniku zaostrzonych przepisów nałożonych przez Unię Europejską. "Wzrost cen będzie dotyczył aut używanych, w średnim wieku, które najczęściej są poszukiwane na rynku" – powiedziała serwisowi dziennik.pl Karolina Topolova, dyrektor zarządzającą i prezes zarządu AURES Holdings, operatora centrum sieci AAA Auto.

Zapłacisz za mieszkanie, zostaniesz z niczym. Nie pomoże ci nawet prawoZapłacisz za mieszkanie, zostaniesz z niczym. Nie pomoże ci nawet prawoCzytaj dalej


Analitycy AAA Auto po analizie danych z ostatnich czterech lat dotyczących sprzedaży samochodów używanych w Polsce stworzyli raport obrazujący preferencje Polaków odnośnie używanych pojazdów. Z zestawienia wynika, że od stycznia do połowy grudnia 2019 roku w Polsce pojawiło się 2,49 mln ofert sprzedaży "używek". Dla porównania w ubiegłym roku na polski rynek wtórny trafiło ponad 2,52 mln ofert.

Analiza ostatnich czterech lat wskazuje także na znaczny wzrost cen pojazdów oferowanych na rynku wtórnym. W 2016 roku samochód używany z przebiegiem około 180 tys. km, w wieku ponad 11 lat (wówczas z 2005 roku) kosztował średnio 14,7 tys. zł. W bieżącym roku auto o identycznej historii (z 2008 roku) okazuje się 3 tys. zł droższe (trzeba za nie zapłacić prawie 18 tys. zł). A w 2020 roku ma być jeszcze drożej.

Fatalne wieści dla emerytów. 260 tys. Polaków wykluczonych z waloryzacjiFatalne wieści dla emerytów. 260 tys. Polaków wykluczonych z waloryzacjiCzytaj dalej

Auta podrożeją przez zaostrzenie norm emisji spalin

Od 1 stycznia 2020 roku na terenie Unii Europejskiej zacznie obowiązywać zaostrzona norma emisji dwutlenku wegla w spalinach samochodowych na poziomie 95 g CO2/km. Na producentów, którzy nie zmieszczą się w nowych normach czekają wysokie kary (95 euro za 1 g przekroczenia emisji, liczone od wszystkich wprowadzonych na rynek UE nowych samochodów). Jak zauważyła szefowa AAA Auto, zmiana przepisów pociągnie za sobą wzrost cen nie tylko nowych samochodów. Podrożeją też samochody używane. Z wyliczeń, na które powołuje się dziennik.pl wynika, że samochód z rynku wtórnego, kosztujący dziś 18 tys. zł, w 2020 roku będzie droższy nawet o 1800 zł.

Najpopularniejszy model w tym roku to Opel Astra, najwięcej ofert jest na Mazowszu

Najpopularniejszym modelem z tzw. "drugiej ręki" oferowanym na sprzedaż w 2019 roku był Opel Astra. Na drugim miejscu znalazł się uwielbiany przez Polaków Volkswagen Passat. Podium uzupełniło Audi A4, kosztem dotychczas dzierżącego trzecią pozycję BMW serii 3. Najwięcej ofert sprzedaży samochodów używanych w kończącym się już roku pojawiło się w województwie mazowieckim (ponad 437 tys. ofert), a najmniej w województwie opolskim (42 tys. ofert).

Święta z Święta z "niespodzianką". 6,5 mln Polaków będzie miało przykry problemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poszukiwana osoba, która wyrzuciła ciężarną suczkę z samochodu. "Zaczęły się świąteczne porządki"
  2. Nad Pawłem Królikowskim czuwa żona. Choroba pierwszy raz dała o sobie znać już lata temu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News