Właściciele Opla i Volkswagena - możecie spodziewać się wezwania ws. swojego samochodu
pixabay/geraldoswald62
Autor Radosław Święcki - 19 Marca 2020

4 tys. samochodów z poważnymi usterkami. Wielu z nich grozi pożar, lepiej jak najszybciej sprawdź swoje auto

Wadliwy samochód może okazać się bardzo niebezpieczny. Spodziewaj się wezwania do stacji obsługi, gdzie mechanicy sprawdzą twój samochód.

Sprawdź swój samochód. Ople z zagrożeniem wycieku paliwa

- Blisko 4 tys. samochodów zostało objętych w Polsce kampanią naprawczą. Do serwisów właścicieli wadliwych aut wezwą Opel i Volkswagen. W autach może dojść do wycieku paliwa i pożaru – informuje serwis Bankier.pl.

Opel do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgłosił model Insignia B. Takich samochodów na polskim rynku jest niespełna 3600. Okazuje się, że w autach z roku modelowego 2018-2019, wyprodukowanych w Niemczech, w wyniku ocierania się o przewód pompy paliwa zacisku wiązki przewodów może dojść do jego przetarcia i wycieku paliwa.

- Ponadto w części aut może do wycieku dojść w wyniku pęknięcia sztywnego przewodu powrotnego oleju w turbosprężarce. W obu tych przypadkach następstwem wycieku może być pożar samochodu – czytamy.

Fatalne wieści dla wielu Polaków, ich pensja będzie zupełnie inna. Już oficjalnie wiadomo, jest oświadczenie rząduFatalne wieści dla wielu Polaków, ich pensja będzie zupełnie inna. Już oficjalnie wiadomo, jest oświadczenie rząduCzytaj dalej

Właściciele wadliwych opli otrzymają listowne wezwania do autoryzowanych stacji obsługi, gdzie mechanicy sprawdzą ułożenie przewodu paliwa, wymienią zaciski przewodów, a w ostateczności przewody.

Bankier.pl podaje, że Opel wykrył usterki także w modelach Vivaro C i Zafira Life, wyprodukowanych we Francji i Wielkiej Brytanii. W wadliwych egzemplarzach nadmierna wilgoć może uszkodzić moduł sterujący poduszkami powietrznymi, co w konsekwencji może spowodować ich nieprawidłowe działanie.

Na polskim rynku kampanią naprawczą objęte zostały 34 auta. Ponadto, modele wyprodukowane we Francji mogą stwarzać problemy ze stabilnym prowadzeniem. Powodem tego mogą być niewłaściwie dokręcone śruby i nakrętki mocujące tylną oś.

Usterki zostaną bezpłatnie naprawione w ASO Opla, o czym właściciele wspomnianych modeli zostaną poinformowani listami poleconymi.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Zadziwiające nagranie z polskiej wsi. Ksiądz na ciężarówce “odkażał” wiernych

Samochody Volkswagena z ryzykiem pożaru

Problemy ma także Volkswagen, który również wykrył możliwość pożaru w wyprodukowanych przez siebie samochodach. Konkretnie dotyczy to modelu Tiguana Allspace, wyprodukowanego pomiędzy 23 grudnia 2016 r. a 3 maja ub.r. w Niemczech. w skrzynce elektrycznej został zamontowany niewłaściwy bezpiecznik wielokrotny. W razie wypadku, w którym zadziałają poduszki powietrzne, pompa paliwa nie zostanie automatycznie odłączona. Usterka może skutkować wyciekiem paliwa i pożarem.

Bankier.pl podaje, że na polskim rynku wadę wykryto w 100 pojazdach. Ich właściciele zostaną zaproszeni do ASO Volkswagena, gdzie bezpieczniki zostaną wymienione.

Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Przypomnijmy, że to kolejna usterka wykryta w ostatnich dniach przez Volkswagena. W ubiegłym tygodniu koncern ogłosił kampanię naprawczą modelu polo. Na polskim rynku objęła ona 4144 pojazdy. Może w nich dojść do samoczynnego i niezamierzonego odblokowania tylnego lewego pasa bezpieczeństwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Baza karetek w Warszawie w kwarantannie. Pogotowie pojechało do pacjenta, nie dostali informacji o koronawirusie
  2. Zaskakujące słowa zastępcy brytyjskiego premiera. "Trzeba zarazić około 60 procent ludzi i tego właśnie chcemy"
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News