Kierowca samochodu będzie poinformowany o nadjeżdżającym uprzywilejowanym pojeździe komunikatem radiowym
fot. pexels.com
Autor Komunikaty prasowe - 17 Lutego 2020

Służby włamią się do twojego samochodu i przejmą radio. Dzięki nowemu prawu zrobią to legalnie

Samochód, a dokładniej jego radio, na celowniku służb? Pojazdy uprzywilejowane będą blokowały sygnał radiowy oraz wyświetlały komunikaty RDS z nakazem ułatwienia przejazdu. Komunikat, jaki z radia usłyszą kierowcy to "Uwaga! Pojazd na sygnale. Proszę ułatwić przejazd".

Samochód na drodze pojazdu uprzywilejowanego

Aby wprowadzić takie zmiany został powołany specjalny zespół parlamentarny o nazwie "Parlamentarny Zespół ds. Trzeciego Sygnału dla Pojazdów Uprzywilejowanych". Sygnał będzie miał formę radiową i sprawi, że samochody w odległości 200 metrów od pojazdu uprzywilejowanego otrzymają komunikat bez względu na to, na jakiej stacji radiowej będzie uruchomione radio oraz czy będzie ono po prostu włączone. "Ma to działać na podobnej zasadzie, jak funkcja automatycznego przełączania się z innych źródeł na radio, gdy nadawany jest program informacyjny lub komunikaty drogowe" informuje portal interia.pl.

Komunikat w samochodzie będzie brzmieć: "Uwaga! Pojazd na sygnale. Proszę ułatwić przejazd". Byłaby też funkcja tekstowa tzn. komunikat również pojawiałby się na wyświetlaczu radia, tak jak teraz dowiadujemy się między innymi o utworze, który emituje stacja.

Osoby z zespołu parlamentarnego uważają obecnie, że wiele osób na sygnał dźwięku pojazdu uprzywilejowanego reaguje o wiele za późno. Jest to też sposób na rozwiązanie według pomysłodawców kwestii uczestników ruchu, którzy zbyt głośno słuchają muzyki w samochodzie.

Ogromny wzrost rachunków domowych. Polska rodzina musi przygotować się na kolejne spore podwyżki opłatOgromny wzrost rachunków domowych. Polska rodzina musi przygotować się na kolejne spore podwyżki opłatCzytaj dalej

Ułatwiłoby to stosowanie się do nowych obowiązków

Nowy rodzaj informowania o przejeździe pojazdu uprzywilejowanego usprawniłby tworzenie korytarza życia. Miałoby to też poprawić ilość kolizji, w których uczestniczyła Państwowa Straż Pożarna, a było ich w ciągu 7 lat 300. Ostatnią i najbardziej oczywistą korzyścią byłoby skrócenie czasu dojazdu pojazdów uprzywilejowanych.

Parlamentarni krezusi. TOP 10 najbogatszych polskich posłów i senatorówParlamentarni krezusi. TOP 10 najbogatszych polskich posłów i senatorówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Panika w ostrowskim kościele. Wierni zaczęli wychodzić, wezwano policję
  2. Elton John zapłakany zszedł ze sceny. Artysta przerwał koncert przez chorobę
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Nawet 2500 zł ekstra dla emerytów. Trzeba spełnić tylko jeden warunek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News